NADCIĄGAJĄ ŚLĄZACY<br>Czy istnieje narodowość śląska?

Author:
NIJAKOWSKI Lech (red.)

ISBN: 83-7383-112-6

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2004

Number of pages: 246

Format: A-5

NADCIĄGAJĄ ŚLĄZACY
Czy istnieje narodowość śląska?

Przepraszamy, chwilowo brak na półce

Książka jest odpowiedzią na niski poziom debaty publicznej na temat Śląska i Ślązaków oraz wiedzy o tym regionie kraju. Jest to praca, która oświetla wywołany przez Ruch Autonomii Śląska i gorąco dyskutowany problem ”narodowości śląskiej„, związany z próbą rejestracji Związku Ludności Narodowości Śląskiej. Autorzy - znani i uznani specjaliści różnych dziedzin nauki - przystępnie prezentują stan wiedzy na temat tożsamości Ślązaków, obalając wiele mitów, stereotypów i zwykłych kłamstw.
W tomie znalazły się także wypowiedzi osób bezpośrednio zaangażowanych w ruch regionalny na Śląsku. Prezentowane teksty odznaczają się różnorodnością. Czytelnik może dzięki temu zapoznać się z przeciwstawnymi poglądami, perspektywami poznawczymi i społecznymi.
Książka adresowana jest do wszystkich tych, którzy Śląskiem się interesują. Warto polecić ją także zainteresowanym przemianami współczesnej tożsamości Polaków.
W tomie publikują:
Jerzy Gorzelik, Tadeusz Kijonka, Krzysztof Kwaśniewski,. Marek S. Szczepański, Jacek Wódz, Kazimiera Wódz, Lech M. Nijakowski, Dorota Symonides, Marian Grzegorz Gerlich, Bogusław Wyderka, Henryk Waniek.

nakład wyczerpany

30 other products in the same category: