CZY DORASTANIE <br>MUSI BYĆ TRUDNE?

Author:
Lucyna BAKIERA

ISBN: 978-83-7383-435-4

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2010

Number of pages: 160

Format: B-5

CZY DORASTANIE
MUSI BYĆ TRUDNE?

Przepraszamy, nakład wyczerpany,ale książka dostępna w wersji elektronicznej, np. na:
http://www.ibuk.pl/fiszka/108116/czy-dorastanie-musi-byc-trudne.html
http://www.zinamon.pl/artykul/Lucyna-Bakiera/Czy-dorastanie-musi-byc-trudne,BD7F3F1EEB

Niewątpliwymi atutami książki są z jednej strony rzetelna informacja o zmianach zachodzących w życiu młodych ludzi - podana w sposób logiczny i uporządkowany, z drugiej zaś - spojrzenie poradnikowe: jak dorośli mogą na te zmiany reagować i które reakcje pomagają, a które przeszkadzają w rozwoju i układaniu wzajemnych relacji. Autorka pokazuje trudności, ale przedstawia je jako normalne i rozwojowe, wyjaśnia, obala mity. Pisze w sposób wyważony, nie posługuje się stereotypami, nie straszy, lecz uspokaja, buduje zrozumienie, co nadaje całości konstruktywny, pozytywny wydźwięk.
Praca łączy w sobie wysokie walory merytoryczne dobrej książki naukowej z przystępnością formy i lekkością pióra książki popularnej. Co więcej, zawiera jasne i cenne wskazówki dotyczące postępowania. To połączenie wiedzy, mądrości i dobrego stylu czyni z niej pozycję ze wszech miar wartą polecenia.
zrecenzji prof. dr. hab. Piotra K. Olesia

Lucyna Bakiera - adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka prac z zakresu psychologicznych aspektów zmian rozwojowych człowieka, głównie w okresie dorastania i dorosłości, oraz psychologii małżeństwa i rodziny. Aktualnie jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół komplementarności rozwoju psychicznego rodziców i dzieci. Matka dorastającego Jakuba.

nakład wyczerpany

30 other products in the same category: