Obniżka! BADANIA EKSPERYMENTALNE <br>W PSYCHOLOGII I PEDAGOGICE <br>seria Wykłady z Psychologii, t. 1

Autor:
Jerzy BRZEZIŃSKI

ISBN: 978-83-7383-296-1

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 280

Uwagi: wydania drugie poprawione, dodruk cyfrowy 2015

Oprawa: miękka

Format: B-5

BADANIA EKSPERYMENTALNE
W PSYCHOLOGII I PEDAGOGICE
seria Wykłady z Psychologii, t. 1

Książka dostępna również w wersji elektronicznej, np. na:
http://www.ibuk.pl/fiszka/94020/badania-eksperymentalne-w-psychologii-i-pedagogice.html
http://www.zinamon.pl/artykul/Jerzy-Brzezinski/Badania-eksperymentalne-w-psychologii-i-pedagogice,6AFBAC7AEB


Seria Wykłady z Psychologii obejmuje autorskie ujęcie podstawowych dziedzin psychologii, wchodzących w obręb programu pięcioletnich studiów magisterskich na tym kierunku. Poszczególne książki z tej serii, napisane przez badaczy o długoletnim doświadczeniu dydaktycznym i znaczących osiągnięciach naukowych, są adresowane przede wszystkim do studentów psychologii, ale mogą też być z pożytkiem wykorzystane przez studentów pokrewnych kierunków.
W serii Wykłady z Psychologii ukazują się książki, które odnoszą się do przedmiotów ujętych w Minimalnych wymaganiach programowych opracowanych przez Radę Główną Szkolnictwa Wyższego oraz w Standardach akredytacji kierunku studiów psychologia Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej - zarówno z grupy przedmiotów podstawowych, jak i grupy przedmiotów ujętych w programach różnych specjalności (psychologii klinicznej, psychologii edukacji, psychologii organizacji i zarządzania itd.). W następnych tomach - obok nowatorskiego podręcznika Wstęp do psychologii - zaprezentowane zostaną także najnowsze obszary badań w zakresie podstaw i zastosowań psychologii, m.in.: psychologia wychowawcza, biologiczne podstawy zachowań, psychologia rehabilitacji.
Psychologia i pedagogika są naukami empirycznymi, a to oznacza, że jedyną drogą wprowadzenia do nich nowych twierdzeń i teorii jest konfrontacja z danymi empirycznymi. Powtarzalność badań stanowi istotną cechę poznania naukowego. Metoda eksperymentu jest taką metodą, która pozwala na powtarzalność badania, czyniąc je intersubiektywnie komunikowalnym oraz intersubiektywnie kontrolowalnym i dostarcza wiedzy o najwyższym stopniu pewności. Podręcznik wprowadza Czytelnika - studenta psychologii, pedagogiki i dyscyplin pokrewnych (np. socjologii) - w podstawy eksperymentu zarówno laboratoryjnego, jak i terenowego, opartego na porównaniach dwugrupowych i na porównaniach wielogrupowych (odwołującego się do statystycznego modelu analizy wariancji). Obejmuje on pewne ”minimum„ metodologiczne, którego opanowanie przez Czytelnika umożliwia poprawne zaplanowanie i przeprowadzenie badań eksperymentalnych. Autor włożył wiele wysiłku, aby te skomplikowane zagadnienia wyłożyć w sposób systematyczny i przystępny dla osób z podstawowym przygotowaniem statystycznym.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

36,90 zł

-10%

41,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: