Obniżka! WSPÓŁCZESNA ANALIZA POLITYCZNA <br>[Modern Political Analysis]

Autor:
Robert A. DAHL, Bruce STINEBRICKNER
przekład Paweł M. Kazimierczak

ISBN: 978-83-7383-260-2

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2007–200

Liczba stron: 252

Uwagi: pierwsze polskie wydanie

Oprawa: miękka, szycie

Format: A-5

WSPÓŁCZESNA ANALIZA POLITYCZNA
[Modern Political Analysis]

Gdyby Nobla przyznawano w dziedzinie politologii, to Robert A. Dahl - emerytowany profesor Yale University - z pewnością by go otrzymał. W uzasadnieniu byłaby mowa o jego pluralistycznej teorii elit politycznych, znaczącym wkładzie w teorię demokracji (koncepcja poliarchii) i teorii władzy. Być może Akademia podkreśliłaby, iż Dahl jest jednym z kilku uczonych, dzięki którym politologia zyskała status dyscypliny naukowej. Drugi autor tej książki, Bruce Stinebrickner, jest również profesorem Yale University, wieloletnim bliskim współpracownikiem Roberta A. Dahla.
Współczesna analiza polityczna - bestseller amerykańskiej politologii - zawiera siatkę pojęciową pozwalającą w sposób systematyczny badać i opisywać zjawiska polityki w naszych czasach. Ułatwia jej rozumienie i aktywne, samodzielne odnoszenie się do świata polityki. Kluczowe pytania, na których opiera się konstrukcja tej książki, są pozornie bardzo proste:
- Czym jest władza, a czym wpływ?
- Czym jest polityka?
- Co to jest system polityczny, państwo, rząd?
- Jakie są podstawowe problemy współczesnych demokracji i dlaczego istnieją reżimy niedemokratyczne?
- Czym różnią się od siebie systemy polityczne?
Dlaczego jedni ludzie uczestniczą w polityce, a inni są bierni?
Autorom udaje się znaleźć na te pytania syntetyczne, ale zarazem oryginalne odpowiedzi. Książka jest podręcznikiem dla studentów nauk społecznych, zwłaszcza politologii. Wykładowców tych dyscyplin zainteresuje natomiast najbardziej jej część czwarta, poświęcona refleksji nad założeniami metodologicznymi nauk politycznych i ich użytecznością.

31,82 zł

-14%

37,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 innych produktów w tej samej kategorii: