Obniżka! BIERDIAJEW I INNI <br>W kręgu myśli rosyjskiego renesansu religijno-filozoficznego

Autor:
Jan KRASICKI

ISBN: 978-83-7383-621-1

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2012

Liczba stron: 237

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: A-5

BIERDIAJEW I INNI
W kręgu myśli rosyjskiego renesansu religijno-filozoficznego

Seria książkowaFilozofia Rosyjska (redaktorzy naukowi: Lilianna Kiejzik i Jacek Uglik), pomyślana przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego, mieści w sobie prace badaczy polskich studiujących myśl rosyjską XIX i XX stulecia. Naukowcy, skupieni wokół internetowego serwisu www.filozofiarosyjska.uz.zgora.pl, upowszechniają omówienia klasycznych dzieł w postaci monografii, opracowań zbiorowych oraz translacji. Zasadniczy cel naszych poczynań sprowadza się do propagowania bogatych w treść idei, zrodzonych w umysłach wschodnich filozofów.

Jan Krasicki
, profesor nadzwyczajny w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik Zakładu Antropologii Filozoficznej. Badacz myśli rosyjskiej, zajmuje się także filozofią polską i niemiecką XIX, XX i XXI wieku. Autor kilku książek poświęconych myśli rosyjskiej, w tym m.in. monografii Bóg, człowiek i zło. Studium filozofii Włodzimierza Sołowjowa, Wrocław 2003 (przekład rosyjski: Bog, czełowiek i zło. Issledowanije fiłosofii Władimira Sołowjowa, Moskwa 2009), oraz opublikowanej ostatnio książki Człowiek i Bóg w tradycji rosyjskiej, Kraków 2012; także wielu artykułów zamieszczonych w czasopismach i pracach zbiorowych wydawanych w kraju i za granicą.

W serii seriiFilozofia Rosyjska:

- T. 1:Lilianna Kiejzik,Sergiusza Bułgakowa filozofia wszechjedności;
-T. 2:Lilianna Kiejzik (red.),Palamas - Bułgakow - Łosiew. Rozważania o religii, imieniu Bożym, tragedii filozofii, wojnie i prawach człowieka;
-T. 3:Jacek Uglik, Elena Tachno-Godi, Lilianna Kiejzik (red.),Aleksy Łosiew, czyli rzecz o tytanizmie XX wieku;
-T. 4:Jan Krasicki,Bierdiajew i inni. W kręgu myśli rosyjskiego renesansu religijno-filozoficznego.

Pliki do pobrania:

32,40 zł

-10%

36,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: