Reduced price! ŻYCIE PO ZMIANIE <br>Wanki życia i satysfakcje Polaków

Author:
Krzysztof ZAGÓRSKI (red.)

ISBN: 978-83-7383-287-9

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2009

Number of pages: 232

Format: B-5

ISBN 2: 978-83-903171-4-4

ŻYCIE PO ZMIANIE
Wanki życia i satysfakcje Polaków

Ostatecznym celem wielkich zmian systemowych, takich jak transformacja ustrojowa i przystąpienie do Unii Europejskiej, jest dobro ludzi, a nie realizacja abstrakcyjnych założeń ideologicznych lub politycznych. Jak więc żyjemy kilka lat po zmianie ustroju i powrocie do należnego nam miejsca w rodzinie demokratycznych państw europejskich? Jak oceniamy nasze własne życie? Odpowiedzi na tak postawione pytania dostarczają wyniki wielkiego projektu badawczego CBOS Warunki życia społeczeństwa polskiego - problemy i strategie, zrealizowanego w drugiej połowie 2007 roku.
Dokumentując bezprecedensową poprawę nastrojów społecznych i systematyczny wzrost poziomu życia w ciągu ostatnich kilku lat, badania te wskazały jednocześnie obszary i środowiska społeczne, które w znacznie mniejszym stopniu uczestniczą w tych procesach. Przedmiotem studiów były też strategie radzenia sobie z trudnościami przez rodziny żyjące w gorszych warunkach materialnych oraz stosunki międzyludzkie, bez których nie można mówić o prawidłowym funkcjonowaniu społeczeństwa. Autorzy poruszają też problem polskiej religijności i zwracają specjalną uwagę na przyspieszone ostatnio, stanowiące przedmiot wielu kontrowersji, przemiany polskiej wsi i rolnictwa. Badania dotyczą okresu bezpośrednio poprzedzającego obecny kryzys. Podsumowują więc ważny etap ”normalizacji„ życia w Polsce, jaki skończył się w latach 2008-2009.
Autorzy tomu: Rafał Boguszewski, Barbara Fedyszak-Radziejowska, Andrzej Kojder, Jadwiga Koralewicz, Renata Siemieńska, Katarzyna M. Staszyńska, Maria Theiss, Krzysztof Zagórski, Tomasz Żukowski.

35,10 zł

-10%

39,00 zł

30 other products in the same category: