Reduced price! ZASADY SPRAWIEDLIWEGO PODZIAŁU DÓBR

Author:
Grzegorz LISSOWSKI

ISBN: 978-83-7383-123-0

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2008

Number of pages: 387

Format: B-5

ZASADY SPRAWIEDLIWEGO PODZIAŁU DÓBR

Nieustannie trwają spory o sprawiedliwe zasady podziału dóbr oraz o ocenę dokonanych już podziałów. Oponenci powołują się na różnego typu argumenty, sądząc niesłusznie, że istnieje reguła podejmowania tych ważnych społecznie decyzji, która może być uznana za najsprawiedliwszą. W książce badane są i porównywane własności wielu zasad. Autor wyróżnia trzy ich typy, związane z trzema wymogami: równości, bezstronności i jednomyślności. Równość dotyczy wyników podziału, bezstronność - cech metody podziału, jednomyślność - zgody uczestników na proponowany podział lub procedurę podziału. Wszechstronne poznanie własności umożliwia racjonalny i dostosowany do sytuacji wybór zasady podziału.
Każdy rozdział napisany jest w dwóch wersjach. Pierwsza przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych Czytelników, a druga - opatrzona gwiazdką - dla osób pragnących poznać uzasadnienia formułowanych twierdzeń.

Książka Lissowskiego przedstawia i systematyzuje wyniki badań nad rozmaitymi aspektami podziału dóbr, prowadzonych przez ostatnie czterdzieści lat. Jest to dzieło unikalne w literaturze światowej ze względu na kluczowy pomysł związania zasad podziału z trzema jego aspektami: równością, bezstronnością i jednomyślnością.
prof. Tadesz Krauze, Hofstra University, Nowy Jork

43,20 zł

-10%

48,00 zł

30 other products in the same category: