Reduced price! NEGOCJOWANA DEMOKRACJA, <br>CZYLI EUROPEJSKIE GOVERNANCE PO POLSKU

Author:
WÓDZ Kazimiera (red.)

ISBN: 978-83-7383-174-2

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2007

Number of pages: 304

Format: A-5

NEGOCJOWANA DEMOKRACJA,
CZYLI EUROPEJSKIE GOVERNANCE PO POLSKU


Badania prezentowane w książce, stanowiące część V Programu Ramowego UE Organised Civil Society and European Governance (CIVGOV), zostały zrealizowane w latach 2003-2006 przez międzynarodowy zespół naukowców, na którego czele stał profesor Carlo Ruzza z Uniwersytetu w Trento. Polską grupą kierowała profesor Kazimiera Wódz.
Projekt badawczy obejmował wiele wątków. Kluczowym była ocena otwartości i reaktywności systemów politycznych na inicjatywy i oczekiwania zgłaszane przez organizacje obywatelskie. Analizowano także sposoby i kanały transmisji poglądów, idei oraz rozumienie kwestii istotnych dla członków i sympatyków organizacji pozarządowych. Rozważano, w jakim stopniu te kwestie i idee znajdują odzwierciedlenie w programach działań organizacji pozarządowych, w jakim zakresie mogą zostać wzięte pod uwagę w dialogu społecznym i procesie podejmowania decyzji politycznych na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.
Badania, obok celów czysto poznawczych, miały także cele praktyczne - służyły określeniu faktycznej roli organizacji pozarządowych w tworzeniu pomostów między obywatelami, zorganizowanymi grupami interesu i światem wielkiej polityki.

Autorzy tomu:
Kazimiera Wódz, Jacek Wódz, Krzysztof Łęcki, Maciej Witkowski, Andrzej Niesporek, Witold Mandrysz, wprowadzenie Carlo Ruzza.

29,70 zł

-10%

33,00 zł

30 other products in the same category: