PROFILAKTYKA RYZYKOWNYCH <br>ZACHOWAŃ SEKSUALNYCH MŁODZIEŻY<br>Aktualny stan badań <br>na świecie i w Polsce <br>Przepraszamy, nakład wyczerpany!

Author:
GRZELAK Szymon

ISBN: 83-7383-187-8

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2006

Number of pages: 311

Format: B-5

PROFILAKTYKA RYZYKOWNYCH
ZACHOWAŃ SEKSUALNYCH MŁODZIEŻY
Aktualny stan badań
na świecie i w Polsce
Przepraszamy, nakład wyczerpany!

Przepraszamy, nakład wyczerpany!

Wychowanie prorodzinne, edukacja seksualna i profilaktyka HIV/AIDS to tematy, wokół których regularnie odżywają gorące dyskusje społeczne w Polsce i wielu krajach. Powaga zagadnienia wynika z problemów związanych z podejmowaniem kontaktów seksualnych przez młodzież. Należą do nich nieplanowane poczęcia wśród nastolatek oraz rozpowszechnianie się wśród młodzieży zakażeń przenoszonych drogą płciową.
Podsumowując wyniki badań naukowych nad profilaktyką ryzykownych zachowań seksualnych młodzieży prowadzonych przez ostatnie 30 lat, Autor wprowadza do toczącej się w Polsce dyskusji nową płaszczyznę. W świetle przedstawionych danych ukazuje, jak duże znaczenie dla właściwego formułowania celów wychowawczych i metod profilaktycznych ma pragmatyczne pytanie o realne efekty wdrażanych oddziaływań.
W pierwszej części książki Szymon Grzelak omawia podstawy teoretyczne i typologie programów profilaktycznych oraz metodologię i wyniki zagranicznych badań nad skutecznością profilaktyki ryzykownych zachowań seksualnych. W drugiej części przedstawia wszystkie polskie badania z tego zakresu.
Adresatami książki są psychologowie, pedagodzy, lekarze i studenci oraz osoby odpowiedzialne za sprawy zdrowia publicznego i wychowania, które poszukują wiedzy o skutecznych strategiach profilaktycznych i sposobach ich ewaluacji.

nakład wyczerpany

30 other products in the same category: