Reduced price! CZŁOWIEK A POLITYKA <br>Zarys psychologii politycznej <br>seria Wykłady z Psychologii, t. 13

Author:
SKARŻYŃSKA Krystyna

ISBN: 978-83-7383-166-7

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2011

Number of pages: 464

Format: B-5

CZŁOWIEK A POLITYKA
Zarys psychologii politycznej
seria Wykłady z Psychologii, t. 13

Książka dostępna także w wersji elektronicznej na

www.ibuk.pl/fiszka.php?id=706
http://www.publio.pl/czlowiek-a-polityka-krystyna-skarzynska,p49423.html

Książka w systematyczny sposób przedstawia psychologiczne aspekty politycznego myślenia i działania. Analizuje źródła preferencji i niechęci wobec różnych politycznych opcji, motywy aktywności politycznej oraz związki między przekonaniami, rodzajem przeżywanych emocji i stałymi właściwościami psychologicznymi, a stylem uprawiania polityki (sposobem funkcjonowania w konflikcie, stosunkiem do opozycji, skłonnością do współpracy międzynarodowej lub eskalowania sporów, konformizmem vs. niezależnością wobec własnej grupy partyjnej itp.). Autorka ukazuje także wpływ najbliższego otoczenia (rodziny, bliskich znajomych, środowiska pracy) i szerszego klimatu społecznego, w jakim żyje człowiek (m.in. tradycji kulturowych, systemu politycznego) oraz mediów na przekonania, postawy i zachowania polityczne, zwłaszcza na akceptowane kryteria sprawiedliwości, oczekiwania wobec państwa i wagę różnych spraw w polityce państwa.
Omawiane pojęcia i prawidłowości myślenia oraz działania w świecie polityki są odnoszone do aktualnych wydarzeń politycznych tak krajowych, jak i międzynarodowych.
Książka adresowana jest przede wszystkim do studentów nauk społecznych i humanistycznych, choć każdy, kto chce zrozumieć skąd się biorą różnice w politycznym myśleniu i działaniu - znajdzie coś dla siebie.

37,84 zł

-14%

44,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 other products in the same category: