POLSCY PRACOWNICY <br>NA RYNKU PRACY<br>UNII EUROPEJSKIEJ

Author:
KACZMARCZYK Piotr
ŁUKOWSKI Wojciech (red.)

ISBN: 83-7383-105-3

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2005

Number of pages: 358

Format: B-5

POLSCY PRACOWNICY
NA RYNKU PRACY
UNII EUROPEJSKIEJ

PRZEPRASZAMY NAKŁAD WYCZERPANY

Wraz z formalnym przystąpieniem Polski i dziewięciu innych krajów do Unii Europejskiej istotnie zmieniają się warunki instytucjonalne dotyczące swobodnego przepływu ludzi. Zmiany zachowań migracyjnych nie mają jednak skokowego charakteru. Polacy od dawna są już obecni na rynkach pracy ”starych„ członków UE, podejmując tak nierejestrowaną, jak i pracę legalną.
Książka zawiera kilkanaście artykułów, które łączy chęć wyjaśnienia współczesnych procesów migracyjnych z udziałem Polaków. Autorzy koncentrują się na różnych aspektach tych procesów, a szczególnie na zjawisku wyjazdów sezonowych.
Autorzy są związani z Ośrodkiem Badań nad Migracjami Instytutu Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (istnieje od 1993 roku), wiodącej placówki prowadzącej pogłębione i systematyczne studia nad procesami migracyjnymi.
W książce publikują:
Paweł Kaczmarczyk, Wojciech Łukowski, Marek Okólski, Barbara Dietz, Joanna Korczyńska, Agnieszka Fihel, Ewa Jaźwińska, Ewa Kępińska, Łukasz Tanajewski, Ewa Matejko, Elżbieta Kuźma, Maciej Duszczyk, Agnieszka Kalita.

nakład wyczerpany

30 other products in the same category: