Reduced price! INSTYTUCJONALIZACJA <br>WIELOSTRONNEJ WSPÓŁPRACY <br>MIĘDZYNARODOWEJ W EUROPIE

Author:
PARZYMIES Stanisław
ZIĘBA Ryszard (red.)

ISBN: 83-7383-109-6

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2004

Number of pages: 591

Format: B-5

INSTYTUCJONALIZACJA
WIELOSTRONNEJ WSPÓŁPRACY
MIĘDZYNARODOWEJ W EUROPIE

Jest to książka szczególna. Stanowi całościowe opracowanie analizujące wszystkie aspekty i płaszczyzny instytucjonalizacji wielostronnej współpracy międzynarodowej w Europie po zimnej wojnie. Dotyczy zatem współpracy w dziedzinach: polityki zagranicznej, bezpieczeństwa i obrony, gospodarki, prawa, kultury i ochrony środowiska. Ukazano w niej działania państw i instytucji międzynarodowych na rzecz utrwalania ich współpracy. Najwięcej miejsca poświęcono Unii Europejskiej, ale uwzględniono także pozostałe instytucje europejskie; praca nie ogranicza się do najbardziej zinstytucjonalizowanej części Europy, czyli jej zachodniej i środkowej części, lecz omawia również obszar poradziecki i region śródziemnomorski. W tomie szeroko potraktowano nową i dość kontrowersyjną problematykę polityki zagranicznej i obronnej Unii Europejskiej oraz sporów transatlantyckich.
Książka została przygotowana przez doświadczony zespół autorów (Małgorzata Bielecka, Stanisław Bieleń, Agnieszka Bryc, Erhard Cziomer, Witold M. Góralski, Aleksandra Jarczewska-Romaniuk, Leszek Kasprzyk, Katarzyna Kołodziejczyk-Konarska, Krzysztof M. Księżopolski, Kazimierz Łastawski, Leonard Łukaszuk, Marek Madej, Grażyna Michałowska, Stanisław Parzymies, Marek Pietraś, Dariusz Popławski, Anna M. Solarz, Joanna Starzyk-Sulejewska, Mieczysław Stolarczyk, Janusz Symonides, Andrzej Szeptycki, Iwona Wyciechowska, Justyna Zając, Ryszard Zięba, Katarzyna Żukrowska) z różnych ośrodków akademickich, ze znaczącym udziałem specjalistów z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Jest adresowana przede wszystkim do studentów i badaczy stosunków międzynarodowych, politologii, europeistyki i prawa międzynarodowego. Może też być pomocna i kształcąca dla dziennikarzy, a także dla kadr administracji państwowej oraz polityków zaangażowanych w procesy współpracy międzynarodowej w Europie.

42,14 zł

-14%

49,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 other products in the same category: