ANTYSEMITYZM W POLSCE<br>I NA UKRAINIE<br>Raport z badań <br> Przepraszamy, nakład wyczerpany!

Author:
KRZEMIŃSKI Ireneusz (red.)

ISBN: 83-7383-050-2

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2004

Number of pages: 271

Format: A-5

ANTYSEMITYZM W POLSCE
I NA UKRAINIE
Raport z badań
Przepraszamy, nakład wyczerpany!

Przepraszamy, nakład wyczerpany!

Nierzadko można spotkać w świecie opinię, że Polacy to antysemici, ludzie ogarnięci niechęcią do Żydów. Ignorancja mediów idzie tak daleko, że zdarza się słyszeć o ”polskich„ obozach w czasie wojny, co słusznie oburza większość Polaków. Jak to więc jest z postawami wobec Żydów?
Socjologiczne badanie, które zostało powtórzone po dziesięciu latach w 2002 roku przynosi smutne wyniki: deklarujemy niechęć do Żydów znacznie częściej niż w roku 1992. Zarazem dwa razy więcej spośród nas mówi nie antysemickim postawom rodaków. A czy osobiście mamy coś przeciwko Żydom i jak układa się w oczach ankietowanych obraz polsko-żydowskich stosunków w przeszłości? Analogiczne badanie przeprowadzono na Ukrainie. Możemy porównać uzyskane wyniki. Czy Ukraińcy mogą być zadowoleni z tego porównania? Książka przynosi odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Przedstawia, jak Polacy widzą sami siebie i jakie są stereotypowe wyobrażenia o naszych sąsiadach.
O problemach tych piszą: Ireneusz Krzemiński, Natalia Czernysz, Dopowid Antypowicz, Marcin Jóźko, Natalia Zajcewa, Michał Bilewicz.
nakład wyczerpany

30 other products in the same category: