Reduced price! WSPÓŁCZESNE TEORIE POLITYCZNE<br>[Die politischen Theorien <br>der Gegenwart.<br>Eine Einfuehring]<br>seria Humanistyka Europejska

Author:
Klaus von BEYME
przekład Jerzy Łoziński

ISBN: 978-83-7383-279-4

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2007–200

Number of pages: 346

Format: A-5

WSPÓŁCZESNE TEORIE POLITYCZNE
[Die politischen Theorien
der Gegenwart.
Eine Einfuehring]
seria Humanistyka Europejska

Klaus von Beyme - profesor politologii na Uniwersytecie w Heidelbergu - należy do światowej czołówki w swej dyscyplinie. Prezentowana czytelnikom książka zawiera systematyczny przegląd teorii politycznych dwudziestego wieku. Autor, przyjmując za punkt wyjścia pluralizm metod, wprowadza w różnorodność i dynamikę teorii polityki. podejścia metodologiczne przedstawiane są tu w powiązaniu z wielkimi szkołami metateoretycznymi. Ważnym walorem książki jest analiza podstawowych pojęć teorii polityki, takich jak państwo, władza, system polityczny, kultura polityczna, demokracja, pluralizm.
Wykład Klausa von Beymego jest momentami trudny, ale nigdy nużący, a to dzięki polemicznej pasji Autora. Nie ma w literaturze polskiej dzieła równie erudycyjnego i przy tym mającego wszystkie cechy systematycznego podręcznika akademickiego dla studentów politologii i dyscyplin pokrewnych.

35,26 zł

-14%

41,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 other products in the same category: