Reduced price! ZNAKI RÓWNOŚCI <br>O społecznym konstruowaniu stosunków egalitarnych

Author:
Michał KOZŁOWSKI

ISBN: 978-83-7383-804-8

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2016

Number of pages: 239

Format: A-5

ZNAKI RÓWNOŚCI
O społecznym konstruowaniu stosunków egalitarnych

Książka Kozłowskiego to rozprawa z zakresu filozofii społecznej. Jej głównym tematem jest równość, a raczej - jak sugeruje tytuł - jej znaki, tj. pojęcia i symbole, za pomocą których ludzie zwykli myśleć o równości i artykułować dążenia równościowe. (…)
Kozłowski prowadzi swoje wywody z wielką kulturą, unikając wszelkiej tendencyjności i doktrynerstwa. Oczywiście sam wybór problematyki równości, jak również sposób jej prezentacji, świadczą o prorównościowej orientacji Autora. Jednak zasadniczą jego intencją nie jest wykazywanie, że równość jest dobra, a nierówność zła, lecz wskazywanie na nieoczywistość roszczeń równościowych, dwuznaczność działań do równości zmierzających, skomplikowane, dialektyczne relacje między równością a nierównością w konkretnych okolicznościach historycznych.
Z recenzji wydawniczej prof. UW Marcina Poręby

dr Michał Kozłowski - filozof, pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytety Warszawskiego. Autor książki Sprawa Spinozy (Kraków 2011), a także współautor badania Fabryka Sztuki. Podział pracy oraz dystrybucja kapitałów społecznych w polu sztuk wizualnych we współczesnej Polsce (Warszawa 2014). Para się również publicystyką i organizacją życia kulturalnego.

W Przeglądzie z 4 października 2016 wywiad Kacpra Leśniewicza z Autorem:

http://www.tygodnikprzeglad.pl/bajki-o-rownosci-szans/Download:

28,80 zł

-10%

32,00 zł

30 other products in the same category: