Reduced price! STARA KOŚCIELNICA <br>DZIEJE ŻUŁAWSKIEJ WSI

Author:
Aleksandra PAPROT

ISBN: 978-83-7383-571-9

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2012

Number of pages: 154

Format: A-5

STARA KOŚCIELNICA
DZIEJE ŻUŁAWSKIEJ WSI

Aleksandra Paprot prezentuje spojrzenie młodej osoby na dzieje wsi - wnikliwe, ale dojrzałe, a zarazem życzliwe. Na uznanie i podkreślenie zasługuje źródłowa i dokumentacyjna podstawa pracy. Autorka wykorzystała różnorodne źródła danych: zapisy bezpośrednich rozmów z mieszkańcami wsi, obszerną literaturę przedmiotu, zasoby archiwalne i zachowane zdjęcia oraz rysunki. Wykazała dużą staranność w zbieraniu i prezentowaniu danych.
Książka ta dotyczy przede wszystkim procesu kształtowania się świadomości, tożsamości i relacji społecznych ludzi przemieszczonych w wyniku wielkich wydarzeń historycznych. Jest to praca o ”zapuszczaniu korzeni„ w nowym miejscu, które ma jednak długą i ciekawą historię. Nowi mieszkańcy musieli się z tą historią zmierzyć i uporać, dodając do niej swój rozdział.
ze przedmowy Jerzego Wilkina
Praca została nagrodzona w I edycji konkursu ”Polska wieś-dziedzictwo i przyszłość” w kategorii prac naukowych, popularno-naukowych i innych prezentujących szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi.
Download:

19,80 zł

-10%

22,00 zł

30 other products in the same category: