Reduced price! PROFESJONALNA KULTURA PRAWNICZA

Author:
Maciej PICHLAK (red.)

ISBN: 978-83-7383-548-1

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2012

Number of pages: 218

Format: B-5

PROFESJONALNA KULTURA PRAWNICZA

Rozważania zawarte w tej książce sytuują się wokół modelu praktyki prawniczej nawiązującego do koncepcji juryscentryzmu autorstwa prof. Artura Kozaka. Koncepcja ta należy do najciekawszych i najbardziej oryginalnych nurtów poruszanych w ostatnich latach w polskiej teorii i filozofii prawa. Z tego punktu widzenia trudno jest przecenić wartość niniejszej książki, stanowi ona bowiem wyraz postulowanej od wielu lat integracji teorii prawa z dogmatykami prawniczymi, a ponadto może być źródłem inspiracji dla stosowania prawa przez praktyków.
z recenzji prof. Bartosza Wojciechowskiego
Tytuł niniejszego tomu - Profesjonalna kultura prawnicza - tylko z pozoru jest pleonazmem. Rzecz jasna, trudno wyobrazić sobie inną praktykę prawniczą, niż mającą profesjonalny charakter. Nie chodzi tu zatem o wskazanie signum specificum jakoś wyodrębnionej części rozważanej praktyki, ale raczej o podkreślenie pewnej szczególnej cechy, która immanentnie tej praktyce przynależy. Cechy o tyle frapującej i wartej uwagi, że prowadzącej do wzajemnie przeciwstawnych konsekwencji.
z Wprowadzenia

W tomie publikują:
Andrzej Bator,Hanna Dębska,Lidia Geringer de Oedenberg, Jolanta Jabłońska-Bonca, Paweł Jabłoński, Artur Kozak, Maciej Pichlak, Katarzyna Schmidt,Paweł Skuczyński,Tomasz Stawecki,Sławomir Tkacz, Marek Zirk-Sadowski.

Download:

34,20 zł

-10%

38,00 zł

30 other products in the same category: