Reduced price! ROLA PREZYDENCJI <br>RADY UNII EUROPEJSKIEJ <br> na przykładzie Prezydencji hiszpańskiej <br>w 2002 roku

Author:
Maria ZUBER

ISBN: 978-83-7383-391-3

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2010

Number of pages: 116

Format: A-5

ROLA PREZYDENCJI
RADY UNII EUROPEJSKIEJ
na przykładzie Prezydencji hiszpańskiej
w 2002 roku

Książka podejmuje krytyczną analizę prawną roli Prezydencji Rady Unii Europejskiej, a także wskazuje na jej ciągle wzrastające znaczenie zarówno dla samej Unii, jak i dla państwa sprawującego ten urząd. Analiza na przykładzie Hiszpanii - kraju, do którego Polska jest często porównywana - pozwala zrozumieć możliwości i wyzwania, jakie przyniesie Polsce Prezydencja w 2011 roku.
Wyjaśnienie reformy tego urzędu w świetle Traktatu Lizbońskiego może być pomocne w posługiwaniu się nowymi procedurami, sprawnym poruszaniu w zreformowanej Unii Europejskiej i w końcu - we właściwym przewodniczeniu Unii w jej nowym kształcie.

Maria Zuber - absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Dodatkową specjalizację z międzynarodowego prawa publicznego oraz prawa europejskiego zdobyła na Uniwersytecie Complutense w Madrycie (Hiszpania) oraz Université du Droit et de la Santé w Lille (Francja).
W 2005 roku odbyła praktykę w Służbie Prawnej Rady Unii Europejskiej, następnie reprezentowała Naczelną Radę Adwokacką oraz Krajową Radę Radców Prawnych w Brukseli. Od 2007 roku pracuje jako prawnik w Komisji Europejskiej, zajmując się prawami człowieka, walką przeciwko dyskryminacji oraz negocjacjami i procesem przystąpienia Wspólnoty Europejskiej do Konwencji ONZ dotyczącej praw osób niepełnosprawnych.

18,90 zł

-10%

21,00 zł

30 other products in the same category: