Reduced price! PRAWO ŻEGLUGOWE OKRĘTU <br> W ŚWIETLE PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO

Author:
Dariusz BUGAJSKI

ISBN: 978-83-7383-351-7

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2009

Number of pages: 380

Format: B-5

PRAWO ŻEGLUGOWE OKRĘTU
W ŚWIETLE PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO

Dariusz R. Bugajski przedstawił - z perspektywy prawnomiędzynarodowej i politologicznej - problematykę związaną z morzem traktowanym jako najważniejsza droga świata, służąca zarówno zapewnieniu bezpieczeństwa międzynarodowego (żegluga okrętów), jak i międzynarodowej wymianie towarowej (żegluga handlowa). Morze to także przedmiot władzy państwa nadbrzeżnego. Kolizja między funkcją morza jako drogi a roszczeniami państw nadbrzeżnych jest głównym zagadnieniem książki.
Książka Dariusza R. Bugajskiego, oparta na bogatym materiale źródłowym i literaturze światowej, zawiera nowatorską interpretację współczesnej problematyki morskiej (…). Jest to pierwsza w Polsce praca naukowa obejmująca całościowo i wieloaspektowo zagadnienia prawa żeglugowego w szerszej perspektywie międzynarodowej - zarówno prawnej, jak i politologicznej.
Z recenzji prof. dr. hab. Leonarda Łukaszuka

Jest to praca o wartości zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Monografia może liczyć nie tylko na czytelników z katedr uniwersyteckich, lecz także na czytelników praktyków.
Z recenzji prof. dr. hab. Janusza Gilasa

Dariusz Rafał Bugajski jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, byłym dowódcą okrętu.

43,20 zł

-10%

48,00 zł

30 other products in the same category: