Obniżka! 2006 STUDIA REGIONALNE I LOKALNE t. II <br>wydanie specjalne <br>ZAKTUALIZOWANA KONCEPCJA <br>PRZESTRZENNEGO ZAGOSPODAROWANIA KRAJU <br>UWAGA!!! Do kupienia także w PDFie

Autor:
kwartalnik

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2006

Liczba stron: 146

Uwagi: prof. Grzegorz Gorzelak – red. naczelny, periodyk redagowany wraz z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych UW

Oprawa: miękka

Format: B-5

ISSN: 1509-4995

2006 STUDIA REGIONALNE I LOKALNE t. II
wydanie specjalne
ZAKTUALIZOWANA KONCEPCJA
PRZESTRZENNEGO ZAGOSPODAROWANIA KRAJU
UWAGA!!! Do kupienia także w PDFie

Prezentowany numer specjalny jest w całości poświęcony Zaktualizowanej koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju . Dokument ten został opracowany w zlikwidowanym już Rządowym Centrum Studiów Zagranicznych i przyjęty przez rząd RP na posiedzeniu 6 września 2005 r.
Przedstawiony materiał - jak twierdzą jego twórcy - nie jest oczywiście doskonały. Już obecnie - po roku od jego powstania - rysują się kierunki pewnych modyfikacji (niedostateczne są np. pogłębione analizy przestrzennych skutków globalnego ocieplenia). Warto więc przed jego ewentualnym ostatecznym formalnym przyjęciem wprowadzić drobne korekty. Mimo to w zeszycie zawarty jest dokument oryginalny, przedstawiający krytycznemu Czytelnikowi wynik prac szeroko rozumianego zespołu w takiej postaci, w jakiej zaakceptował je rząd RP.
Zawartość tomu:
Uwagi wstępne;
Część 1. Polska przestrzeń u progu XXI wieku - diagnoza;
Część 2. Uwarunkowania zagospodarowania przestrzennego kraju;
Część 3. Działania w celu poprawy zagospodarowania przestrzennego kraju;
Aneks 1. Metoda wyznaczania obszarów metropolitalnych;
Aneks 2. Wykaz inwestycji energetycznych; Lista ekspertyz sporządzonych w latach 2005 i 2005 na potrzeby aktualizacji Koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju na zlecenie RCSS.

14,00 zł

-10%

15,56 zł

Dodatkowo oprócz wersji papierowej masz możliwość wykupienia dostępu do rozdziału lub całej publikacji:

30 innych produktów w tej samej kategorii: