Obniżka! SUKCES I PORAŻKA <br>TERAPII KRÓTKOTERMINOWEJ

Autor:
RAKOWSKA Jadwiga M.

ISBN: 978-83-7383-225-1

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2007

Liczba stron: 244

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka, skrzydełka

Format: B-5

SUKCES I PORAŻKA
TERAPII KRÓTKOTERMINOWEJ

Psychoterapia krótkoterminowa rozwija się w obrębie różnych nurtów teoretycznych od lat 60. ubiegłego wieku. Upowszechnianiu się krótkich form psychoterapii o potwierdzonej empirycznie skuteczności sprzyjają ograniczone zasoby personelu i środków publicznej służby zdrowia oraz presja ekonomiczna instytucji finansujących psychoterapię.
Zainteresowanie terapią krótkoterminową uzasadniają wyniki badań, które sugerują, że większość osób poszukujących pomocy psychologicznej pragnie, aby trwała ono krótko - psychoterapia krótkoterminowa jest więc zazwyczaj metodą z wyboru, przynoszącą pacjentom korzyści. Autorka książki eksploruje różne aspekty skuteczności psychoterapii krótkoterminowej, koncentrując się na modelu stworzonym przez zespół z Mental Research Institute w Palo Alto (USA). Jadwiga Rakowska, na podstawie wyników własnych badań, odpowiada na pytania, czy psychoterapia krótkoterminowa ograniczona do 10 sesji jest skuteczna, w jakich wymiarach funkcjonowania psychologicznego następują korzystne zmiany w wyniku jej stosowania, czym różnią się osoby, które odnoszą z niej korzyści, od tych, którym się to nie udaje. Prezentuje ponadto sukcesy i porażki terapii krótkoterminowej w ośmiu studiach przypadków, opisujących ich przebieg.
Książka może zainteresować zarówno badaczy w dziedzinie psychoterapii, jak i praktyków - psychoterapeutów, psychologów i lekarzy, a także studentów tych dziedzin oraz wszystkich Czytelników, którym ludzkie problemy i możliwości ich rozwiązania wydają się godne uwagi.

27,90 zł

-10%

31,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: