MEDIA I WŁADZA<br>Demokracja, wolność przekazu <br>i publiczna debata<br>w warunkach globalizacji mediów <br>Przepraszamy, nakład wyczerpany!

Autor:
ŻUK Piotr (red.)

ISBN: 83-7383-183-5

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2006

Liczba stron: 330

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: twarda, szycie

Format: A-5

MEDIA I WŁADZA
Demokracja, wolność przekazu
i publiczna debata
w warunkach globalizacji mediów
Przepraszamy, nakład wyczerpany!

Przepraszamy, nakład wyczerpany!

Dostrzeżenie związku między komunikatami mediów - jednym z głównych ogniw współczesnego przemysłu kulturalnego - a kształtem i charakterem istniejących stosunków społecznych nie wymaga szczególnie pogłębionych analiz socjologicznych. Odrobina wyobraźni i wrażliwości społecznej pozwala dostrzec produkty i odbicia wirtualnego świata mediów w świecie realnym. To już nie media stanowią skrzywioną kalkę rzeczywistości, którą widzimy za oknem. Jest zupełnie odwrotnie - to codzienność staje się mniej lub bardziej udaną kopią obrazów medialnych. (...)
Książka jest upomnieniem się o prawo do swobodnego i rzetelnego przepływu informacji nieograniczonego ani przez siły rynku i ekonomii, ani przez władzę polityczną i struktury państwa. Oddawany Czytelnikowi tom odrzuca przesłodzony, oficjalny obraz mediów w Polsce początków XXI wieku i stara się ukazać rzeczywiste relacje między sferą władzy a środkami masowego przekazu. Wśród tych, którzy wierzą w ”wolne media„ oraz w medialny wizerunek polityki - książka może wyzwolić twórczą złość. Dla tych, którzy nie wierzą, że polityka wygląda tak, jak pokazują wiadomości telewizyjne oraz nie chcą ufać zapewnieniom elit o braku cenzury i kontroli informacji, przekazywany zbiór jest dobrą odskocznią od codziennych mitów (ze Wstępu Piotra Żuka).
Książka szczególnie polecana przyszłym dziennikarzom oraz wszystkim zainteresowanym sferą publiczną - socjologom, politologom, kulturoznawcom.
Autorzy tomu (zgodnie ze spisem treści):
Piotr Żuk, Krzysztof T. Toeplitz, Teresa Święćkowska, Jarosław Klebaniuk, Sławomir Czapnik, Antoni Sułek, Jerzy Kochan, Sebastian Michalik, Piotr Rymarczyk, Marek Krakowski, Przemysław Wielgosz, Aleksandra Koś, Katarzyna Szumlewicz, Katarzyna Chmielewska, Tomasz Żukowski, Piotr Szumlewicz, Ewa Majewska, Przemysław Gulda, Michał Kozłowski, Beata Kowalska, Adam Nowak.

nakład wyczerpany

30 innych produktów w tej samej kategorii: