Obniżka! INSTYTUCJE <br>Organizacyjne podstawy polityki <br>[Rediscovering Institutions]<br>seria Społeczeństwo Współczesne

Autor:
MARCH James G., OLSEN Johan P.
przekład Dariusz Sielski

ISBN: 83-7383-171-1

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2005, 20

Liczba stron: 262

Uwagi: wydanie pierwsze polskie

Oprawa: miękka, skrzydełka, szycie

Format: A-5

INSTYTUCJE
Organizacyjne podstawy polityki
[Rediscovering Institutions]
seria Społeczeństwo Współczesne

Instytucje to jedna z najbardziej nowatorskich prac we współczesnych naukach politycznych. Wykracza poza istniejące paradygmaty i łączy, w bardzo oryginalny sposób, wiele podejść teoretycznych. Autorzy kładą nacisk na uczenie się i politykę organizacji. Mocno osadzona w naukach politycznych, socjologii, antropologii oraz historii, książka wskazuje nowe sposoby postrzegania procesu politycznego. Pełna jest fascynujących i sugestywnych analiz - będzie przełomową pozycją w literaturze poświęconej instytucjom politycznym i dynamice polityki (S.N. Eisenstadt).

Analizując, w jaki sposób instytucje polityczne przyczyniają się zarówno do stabilności, jak i zmiany w życiu politycznym, March i Olsen potwierdzają, że instytucje polityczne odgrywają zasadniczą rolę w kształtowaniu środowiska społecznego. Instytucje nie są zwykłym odbiciem sił społecznych, lecz - wykraczając poza moralny indywidualizm i korzyść własną - chronią lub przekształcają bieg społecznych zdarzeń, a także określają normy, interesy, tożsamość i poglądy panujące w społeczeństwie.

March i Olsen napisali pouczający przewodnik pozwalający na nowo zrozumieć miejsce instytucji w życiu politycznym. Ich świeże spojrzenie na ten stale powracający temat z pewnością wywrze niezatarty wpływ (Robert A. Dahl).

33,54 zł

-14%

39,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 innych produktów w tej samej kategorii: