Obniżka! ALTERNATYWNE PRZYRODY <br>Nowe myślenie <br>o przyrodzie i społeczeństwie <br>[Contested Natures]<br>seria Humanistyka Europejska

Autor:
MACNAGHTEN Philip, URRY John
przekład Bogdan Baran

ISBN: 83-7383-161-4

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2005

Liczba stron: 399

Uwagi: wydanie pierwsze polskie

Oprawa: miękka, skrzydełka, szycie

Format: A-5

ALTERNATYWNE PRZYRODY
Nowe myślenie
o przyrodzie i społeczeństwie
[Contested Natures]
seria Humanistyka Europejska

Autorzy wykazują, że nie ma jednej ”przyrody„ jako takiej, lecz są tylko rozmaite konkurencyjne “przyrody„ i że każdą z nich konstytuuje rozmaitość procesów społeczno-kulturowych, od których nie dają się one zasadnie oddzielić. Phil Macnaghten i John Urry występują więc przeciw trzem rozpowszechnionym we współczesnym myśleniu o przyrodzie i środowisku doktrynom: przeciw realizmowi, idealizmowi i instrumentalizmowi środowiskowemu. Podkreślają, że to specyficzne praktyki społeczne (zwłaszcza zamieszkiwanie) wytwarzają, odtwarzają i przeobrażają różne przyrody i różne wartości.
Książka daje nam dobre wyobrażenie o tym, czym zajmuje się socjologia drugiej nowoczesności. W końcu przełamana zostaje redukcjonistyczna wizja przyrody. I co zadziwiające: socjologia środowiska staje się pasjonująca - Ulrich Beck.
(...) przełomowa analiza socjologiczna stwarzająca teoretyczne podstawy dla działań ekologów na całym świecie. Przez lata będzie przedmiotem debat - Manuel Castells.
Panoramiczne ujęcie sposobów podchodzenia naszego społeczeństwa do przyrody. Książka ta jest znakomitą analizą wielu współczesnych kontrowersji wokół sposobów obchodzenia się ze środowiskiem naturalnym. Zasługuje na miano klasycznego dzieła - Howard Newby.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

35,10 zł

-10%

39,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: