Obniżka! WŁADZA I PRZECIWWŁADZA<br>W EPOCE GLOBALNEJ <br>Nowa ekonomia <br>polityki światowej <br>[Macht und Gegenmacht <br>im globalen Zeitalter. <br>Neue Weltpolitische Oekonomie]<br>seria Humanistyka Europejska

Autor:
BECK Ulrich, przekład Jerzy Łoziński

ISBN: 83-7383-147-9

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2006

Liczba stron: 412

Uwagi: wydanie pierwsze polskie

Oprawa: miękka, skrzydełka

Format: A-5

WŁADZA I PRZECIWWŁADZA
W EPOCE GLOBALNEJ
Nowa ekonomia
polityki światowej
[Macht und Gegenmacht
im globalen Zeitalter.
Neue Weltpolitische Oekonomie]
seria Humanistyka Europejska

Jacek Żakowski w Polityce z 19.11.2005 (46) napisał tak: (…) Najnowsza książka U. Becka Władza i przeciwwładza w epoce globalnej (…) przedstawia drugą wielką teorię późnej nowoczesności, dotyczy nas w stu procentach. A po ostatnich wyborach może nawet w dwustu. ”Jeśli chce się zrozumieć polityczne wstrząsy, które pracowity populizm wykorzystuje i które wyzwala - pisze Beck we wstępie - trzeba odkryć źródła jego siły„. To odkrywanie wymaga wysiłku przeczytania prawie 400 stron tekstu. Warto jednak (zwłaszcza w powyborczej Polsce) taki wysiłek podjąć. Nie ulega bowiem wątpliwości, że całkiem nieświadomie padliśmy ofiarą procesów, które Beck opisuje i analizuje. Padliśmy łatwiej niż nasi zachodni partnerzy między innymi dlatego, że nie stosujemy remediów, które Beck opisuje. Nie stosujemy ich zaś, bo polscy politycy nie czytają tego rodzaju książek i we współczesnej rzeczywistości globalnej gubią się jak dzieci we mgle. A nie czytają dlatego, że wydaje im się, iż świat jest mniej więcej taki jak 50 czy 20 lat temu, tylko trochę starszy. Polskie elity nie są tu wyjątkiem. Mają na sumieniu w większości te same grzechy co przywódcy Zachodu, tyle że mają ich więcej. Między innymi dlatego częściej popełniają błędy, a my płacimy za nie wyższą cenę.
Może więc, zanim pozwolimy, by jakiś polityk snuł przed nami wizje lepszej Polski i opowiadał o swoich wielkich planach, powinniśmy zapytać: A Becka pan czytał? Jak nie, to niech się nie mądrzy i niech siedzi cicho.

33,54 zł

-14%

39,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 innych produktów w tej samej kategorii: