Obniżka! ŚWIAT PRZEMOCY <br>Gospodarka światowa 2016–2030 <br>[UN MONDE DE VIOLENCES <br> L’économie mondiale 2016–2030]

Autor:
Jean-Hervé LORENZI
Mickaël BERREBI
przekład: Waldemar Kuczyński

ISBN: 978-83-7383-896-3

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2018

Liczba stron: 258

Uwagi: pierwsze polskie wydanie

Oprawa: miękka

Format: A-5

ŚWIAT PRZEMOCY
Gospodarka światowa 2016–2030
[UN MONDE DE VIOLENCES
L’économie mondiale 2016–2030]

Autorzy Świata przemocy analizują sześć barier rozwojowych, które w zasadniczy sposób mogą wpłynąć na sytuację gospodarczą świata już w najbliższych kilkunastu latach: załamanie postępu technicznego, starzenie się populacji, eksplozję nierówności; masowe transfery działalności gospodarczej z jednego krańca świata na drugi, finansjalizację gospodarki, a także brak oszczędności umożliwiających finansowanie nowych inwestycji.

Przekonanie autorów jest dosyć proste. Trzeba myśleć o trajektorii rozwoju gospodarki światowej w sposób całkowicie odmienny niż ten, który znamy. Powszechne trudności wynikają z głębokiego niezrozumienia sieci ograniczeń, z którymi światowa gospodarka będzie musiała się zmagać. Nikt nigdy nie wymyślił wiarygodnych i akceptowalnych rozwiązań bez zarysowania przyszłości. Proponowane przez wiele osób najbardziej niedorzeczne i upraszczające koncepcje nawiązują zwykle do minionych czasów wielkich przemian. My podjęliśmy próbę naszkicowania losów gospodarki światowej w ciągu najbliższych piętnastu lat. Zarówno w naszej diagnozie, jak i w proponowanych rozwiązaniach często brakuje precyzji, bywają one niedoskonałe. Nie zmienia to jednak faktu, że świat nie uniknie naprawdę wielkiego kryzysu i jego dramatycznych następstw, jeśli nie zrozumie podstawowych zjawisk przyszłych realiów makroekonomicznych. Nasze propozycje opierają się więc na niewyraźnych jeszcze tropach, ale prawdopodobnie właściwie identyfikują rolę - tak dziś chwiejnych - polityk makroekonomicznych.
Jean-Hervé Lorenzi i Mickaël Berrebi

Jean-Hervé Lorenzi - wybitny ekonomista francuski, autor kilkunastu książek, założyciel francuskiego think tanku Cercle des économistes. Członek zarządu Edmond de Rothschild France, dyrektor programu przemian demograficznych i ekonomicznych w Instytucie Louisa Bacheliera oraz w radach nadzorczych Euler Hermes i BNP Paribas Cardif. W przeszłości m.in.: profesor ekonomii na Uniwersytecie Paris Dauphine (1992-2012), doradca ministra gospodarki i premiera Francji, dyrektor wykonawczy Francuskiego Centrum Energii Atomowej, a także Gras Savoye.

Mickaël Berrebi - absolwent ESSEC Business School, doradca finansowy, specjalista z dziedziny oceny ryzyka, członek francuskiego Instytutu Aktuariuszy. W 2017 r. wydał wspólnie z Jeanem-Hervé Lorenzim drugą książkę, L’avenir de notre liberté. Faut-il démanteler Google… Et quelques autres? [Przyszłość naszej wolności. Czy należy zniszczyć Google’a… I kilku innych?].

Jean-Hervé Lorenzi i Mickaël Berrebi odwiedzili Warszawę. Oto relacja z debaty o książce, która odbyła się 15 stycznia br. w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych

http://r.dcs.redcdn.pl/http/o2/GPWMedia/video/klient/20180115_swiat_przemocy_ia.mp4

Pliki do pobrania:

32,40 zł

-10%

36,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: