Obniżka! ZMIERZCH DECENTRALIZACJI? <br>Instytucjonalny krajobraz opieki zdrowotnej w Europie po nowym zarządzaniu publicznym

Autor:
Dawid SZEŚCIŁO

ISBN: ISBN 978-83-7383- 881-9

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2017

Liczba stron: 284

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: twarda, szycie

Format: A-5

ZMIERZCH DECENTRALIZACJI?
Instytucjonalny krajobraz opieki zdrowotnej w Europie po nowym zarządzaniu publicznym

Książka Dawida Sześciło jest znakomitym przewodnikiem po meandrach instytucjonalnego krajobrazu opieki zdrowotnej w Europie. Nie tylko rzetelnym i świetnie osadzonym w dostępnym materiale porównawczym, ale przede wszystkim pozbawionym ideologicznego zacietrzewienia. Jej autor analizuje wchodzące w grę rozwiązania chłodnym okiem, w każdym przypadku starając się znaleźć ich dobre i złe strony. Świetnie używa krytycznych narzędzi analitycznych, aby spod powłoki potocznych wyobrażeń i ideologicznie warunkowanych zachwytów bądź potępień wydobyć racjonalne jądro poszczególnych decyzji, rozstrzygnięć i reform, a także wskazać nowe ścieżki możliwych rozwiązań instytucjonalnych. Praca ma szeroki oddech intelektualny, gdyż Sześciło trafnie identyfikuje zaplecze ideowe różnorodnych wariantów opieki zdrowotnej, wskazując na ich nieuchronnie moralne i polityczne zakorzenienie.
prof. dr hab. Andrzej Szahaj

Wartościowa monografia wypełniająca lukę w badaniach nad sposobami organizacji systemów ochrony zdrowia. Powinna znaleźć czytelników wśród nauczycieli akademickich, studentów oraz polityków odpowiedzialnych za sektor ochrony zdrowia (przy założeniu, że ostatnia grupa sięga jeszcze do książek).
dr hab. Jacek Klich, prof. UEK

Do mocnych stron książki można zaliczyć podjęcie tematu nowego zarządzania publicznego w kontekście reform systemów opieki zdrowotnej. Zdecydowanie krytykowana w Polsce opieka zdrowotna potrzebuje dobrej diagnozy i opartych na niej sposobów naprawy sytuacji. Czy pomoże nam zwiększanie roli samorządów, przekształcenie wszystkich szpitali w spółki, zwiększanie udziału prywatnych firm i konkurencji w systemie? A może należy upodmiotowić pacjentów? Otrzymujemy bardzo dobry przegląd literatury światowej i wyników badań na temat pozytywnych i negatywnych skutków reform w kilkudziesięciu krajach (…).
dr hab. Ryszard Szarfenberg, prof. UW

Pliki do pobrania:

36,00 zł

-10%

40,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: