Obniżka! POLSKA TRANSFORMACJA SEKSUALNA

Autor:
Anna JAWOR
Anna KUROWICKA
redakcja naukowa

ISBN: 978-83-7383-841-3

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2016

Liczba stron: 178

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: A-5

POLSKA TRANSFORMACJA SEKSUALNA

Jeśli trzeba by wskazać motyw przewodni książki, to chyba jest nim przemoc - ta realna, a może jeszcze bardziej ta symboliczna, która w Polsce towarzyszy nadal wszystkiemu, co wiąże się z seksualnością. Jeśli zatem socjologia krytyczna ma mieć sens, to właśnie takimi kwestiami powinna się interesować. W obecnej sytuacji hegemonii dyskursu katolicko-narodowego w sferze publicznej, głosów analizujących ten dyskurs i jednocześnie go przełamujących nigdy nie będzie zbyt wiele.
dr hab. Jacek Kochanowski, prof. UW

Rewolucja seksualna Polskę ominęła. Dopiero po 1989 roku zaczęły postępować zmiany norm obyczajowych, seks zaczął oznaczać coś więcej niż tylko prokreację, pojawiły się takie tematy, jak homo-, bi- i płynna seksualność, a prawa mniejszości, seks nastolatków, gwałty bądź edukacja seksualna stały się przedmiotem debaty publicznej. Zarazem pojawiły się głosy, że są to problemy niepolskie, a nawet antypolskie, niemające nic wspólnego z zainteresowaniami prawdziwych Polaków. Analizy zawarte w tej książce dowodzą, że jest zgoła odwrotnie.

W tomie publikują:
Aleksandra Andrzejewska, Ludmiła Janion, Anna Jawor, Małgorzata Kot, Anna Kurowicka, Paweł Matusz, Aleksander Wasiak-Radoszewski, Ewa Wróblewska-Trochimiuk, Robert Zawisza.

Pliki do pobrania:

25,20 zł

-10%

28,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: