Obniżka! WYBRANE METODY I PARADYGMATY BADAWCZE W PSYCHOLOGII

Autor:
Andrzej RYNKIEWICZ
Konrad S. JANKOWSKI
Włodzimierz ONISZCZENKO
redakcja naukowa

ISBN: 978-83-7383-805-5

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2016

Liczba stron: 240

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: twarda, szycie

Format: B-5

WYBRANE METODY I PARADYGMATY BADAWCZE W PSYCHOLOGII

Przedstawiony w książce zbiór prac dedykowany jest Profesorowi Tytusowi Sosnowskiemu z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego z okazji Jubileuszu 70-lecia Jego urodzin. Powstanie tej monografii wynikało z potrzeby wyrażenia uznania dla osiągnięć naukowych i dydaktycznych Profesora przez Jego dawnych doktorantów i współpracowników.
Autorzy i współautorzy artykułów opublikowanych w tej pracy chcą w ten sposób podziękować Profesorowi za lata współpracy.

A czynią to:

Jan Strelau [Tytus Sosnowski jako badacz], Aleksandra Bala [Śródoperacyjne mapowanie okolic elokwentnych mózgu podczas zabiegów neurochirurgicznych - możliwości i ograniczenia], Michał H. Chruszczewski [Mierzenie twórczości: zdolności i osobowość], Krzysztof Fronczyk i Ewa Witkowska [Niektóre sposoby identyfikacji wymiarów w psychometrii na przykładzie potrzeby aprobaty społecznej], Ewa Goryńska [Etic czy emic? O kulturowej adaptacji testów psychologicznych], Konrad S. Jankowski [Charakterystyka psychometryczna polskiej wersji Zrewidowanego Inwentarza Orientacji Socjoseksualnej (SOI-R)], Jan Kaiser [Współzmienność czynników psychologicznych i reakcji układu autonomicznego. Co z tego wynika dla psychologii różnic indywidualnych?], Beata Krzywosz-Rynkiewicz [Częstość skurczów serca a wymagania zadaniowe - pierws ze testy koncepcji DZIAŁAJ/TWóRZ], Maria Ledzińska [Przeciążenie informacyjne jako przedmiot diagnozy psychologicznej], Włodzimierz Oniszczenko [Metody genetyki zachowania oparte na badaniu bliźniąt], Jerzy Osiński [Realność a hipotetyczność konsekwencji wyborów w badaniach dyskontowania nagród odroczonych], Andrzej Rynkiewicz [Krytyczne opóźnienie prezentacji bodźca w cyklu pracy serca], Maciej Stolarski [Mierząc nieuchwytne: o metodach diagnozy inteligencji emocjonalnej i związanych z nimi kontrowersjach], Maciej Trojan [Wskaźnik prawdopodobieństwa jako miara użycia umysłu w eksperymentach typu two choice paradigm w etologii poznawczej], Bogdan Zawadzki [Gamma i Delta w ujęciu Kołowego Modelu Metacech Osobowości a przekonania w zaburzeniach osobowości], Piotr Zieliński [Analiza statystyczna w planach badawczych z pretestem - korzyści i pułapki związane z modelem ANCOVA].

Pliki do pobrania:

34,40 zł

-14%

40,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 innych produktów w tej samej kategorii: