Obniżka! BRZYDKIE SŁOWA, BRUDNY DŹWIĘK <br>Muzyka jako przekaz kształtujący styl życia subkultur młodzieżowych

Autor:
Michał Jan LUTOSTAŃSKI

ISBN: 978-83-7383-696-9

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 304

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: A-5

BRZYDKIE SŁOWA, BRUDNY DŹWIĘK
Muzyka jako przekaz kształtujący styl życia subkultur młodzieżowych

Punk’s not dead. Stare hasło, które pamiętam z koncertów sprzed trzydziestu lat, powraca echem, gdy czytam książkę doktora Michała Jana Lutostańskiego. Przy czym zawołanie to odnosi się nie tylko do punk rocka, lecz także subkultur młodzieżowych jako takich. 
Książka Lutostańskiego była dla mnie podróżą sentymentalną, przywołującą z pamięci to i owo. W kulturze, która zwykła traktować to, co zdarzyło się przed pięciu laty, jak zamierzchłą, paleolityczną niemal przeszłość, jest to cenne i znaczące. Po prostu.
Mariusz Czubaj
profesor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie

Brzydkie słowa, brudny dźwięk to efekt kilkuletnich prac empirycznych nad subkulturami młodzieżowymi w Polsce. Pierwsza jej część dotyczy przyjętego modelu komunikacyjnego między muzykami a słuchaczami w tychże grupach oraz zastosowanej triangulacji metodologicznej. Druga skupia się na nadawcach oraz analizie przekazu w piosenkach ośmiu zespołów. Trzecia zaś kładzie nacisk na słuchaczy w subkulturach z uwzględnieniem stworzenia modeli idealnych ich członków, a kończy się odtworzeniem modelu łączącego nadawców i odbiorców przekazu komunikacyjnego.
Książka ta ma na celu ukazanie kluczowej roli, jaką w subkulturach odgrywa muzyka; może zainteresować nie tylko socjologów, lecz także kulturoznawców, muzykologów czy medioznawców.

Michał Jan Lutostański – socjolog, doktor nauk społecznych i absolwent Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego działalność naukowa skupia się na młodzieży oraz muzyce. Pracownik instytutu badawczego TNS Polska, gdzie zajmuje się ilościowymi badaniami konsumenckimi. Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Autor wielu publikacji oraz wystąpień konferencyjnych. Zdobywca I miejsca w Konkursie o Nagrodę Publiczności na Najlepsze Wystąpienie podczas XIV Kongresu Badaczy Rynku i Opinii 2013 r.

Wywiad z Autorem w radiu RDC:
http://www.rdc.pl/podcast/markowy-program-ksiazka-brzydkie-slowa-brudny-dzwiek/


 Michał Lutostański o książe obszernie opowiedział w programie Prosto z Polski w TVP3
(11. –21. minuta nagrania)
http://tvp3.tvp.pl/24910424/15042016

Pliki do pobrania:

36,00 zł

-10%

40,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: