Obniżka! SMAK ZMIANY <br> Nowe formy społecznej organizacji rolnictwa i konsumpcji żywności w Unii Europejskiej

Autor:
Wojciech GOSZCZYŃSKI

ISBN: 978-83-7383-707-2

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 283

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: twarda

Format: A-5

SMAK ZMIANY
Nowe formy społecznej organizacji rolnictwa i konsumpcji żywności w Unii Europejskiej

Wojciech Goszczyński przedstawia, na przykładzie kilku krajów europejskich, w tym Polski, próby budowania nowych, alternatywnych sieci łączących rolnictwo z konsumentami, sprzyjających tworzeniu systemu zrównoważonej produkcji i konsumpcji żywności. Praca została w dużym stopniu poświęcona kształtowaniu ruchów społecznych związanych z wytwarzaniem i dostarczaniem najważniejszego produktu ludzkości, jakim jest żywność. (…)
Tworzenie alternatywnych sieci produkcji, dystrybucji i konsumpcji żywności w naszym kraju jest słabo zaawansowane. Wynika to m.in. z braku odpowiednich rozwiązań instytucjonalnych, w tym prawnych, a także niedostatecznego zaangażowania społecznego. Z tego punktu widzenia bardzo pożyteczne i pouczające jest zaznajomienie się z doświadczeniami państw europejskich wyżej od nas rozwiniętych: Austrii, Francji i Wielkiej Brytanii, które prezentuje autor. Opisał on również nieliczne przypadki tego typu alternatywnych działań w Polsce.
Poza częścią analityczno-opisową, w niniejszej publikacji znajduje się wiele interesujących rozważań o kondycji współczesnej socjologii wsi i rolnictwa oraz o nowych nurtach teoretycznych w niej występujących.

z przedmowy Jerzego Wilkina

Pliki do pobrania:

29,24 zł

-14%

34,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 innych produktów w tej samej kategorii: