Obniżka! PARADOKSY PONOWOCZESNOŚCI <br>O starciach płci, religii, tożsamości, norm i kultur

Autor:
Anna JAWOR (red.)

ISBN: 978-83-7383-660-0

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 260 + 6

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: A-5

PARADOKSY PONOWOCZESNOŚCI
O starciach płci, religii, tożsamości, norm i kultur

Książka dostępna także w formie elektronicznej, np. na:http://www.ibuk.pl/fiszka/139449/paradoksy-ponowoczesno
sci-o-starciach-plci-religii-tozsamosci-norm-i-kultur.html
http://www.zinamon.pl/artykul/Anna-Jawor/Paradoksy-ponowoczesnosci-O-starciach-plci-religii-tozsamosci-norm-i-kultur,B7EB6C93EB


Dobrze pomyślana, solidnie podbudowana intelektualnie i rzetelnie skonstruowana pokoleniowa refleksja nad kulturą tu i teraz, w której z pewnością rozpoznają się czytelnicy.
prof. dr hab. Wojciech Józef Burszta

Jesteśmy świadkami przejścia ponowoczesnego, które sprawia, że kulturę przestaje się utożsamiać ze zbiorowością ludzi żyjących w jej obrębie i dzielących jednakowy system normatywny, jest ona raczej kojarzona z mnogością i różnorodnością ich wyborów. Autorzy niniejszej publikacji ukazują rozmaite paradoksy z tym związane występujące w różnych obszarach świata/życia: religijności, seksualności, przemian męskości i kobiecości, konsumpcjonizmu, korporacjonizmu, jednostkowej tożsamości, kultury masowej i sztuki. Prezentują zarazem swoistą walkę między zjawiskami takimi jak fast-food i slow food, kultura ”wysoka„ i popularna, heteronorma i wielość norm, a także różne praktyki oporu w ramach tych starć. Ostatecznie jednak zostawiają Czytelnika z nadzieją, że warto postrzegać przejście ponowoczesne nie tyle przez pryzmat kryzysów, jak to się powszechnie czyni, ile widzieć w nim proces - by tak rzec - dezintegracji pozytywnej w makroskali.

W tomie publikują:
Zuzanna Grad, Izabela Handzlik, Anna Hebda, Anna Jawor, Marta Karczewska, Lidia Lechnio, Michał Jan Lutostański, Natalia Mojzych, Magdalena Skrętkowicz, Joanna Stępniewska, Aleksander Wasiak-Radoszewski, Piotr Zańko.

Pliki do pobrania:

25,20 zł

-10%

28,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: