Obniżka! EFEKTYWNOŚĆ INTERWENCJI WALUTOWEJ <br>w warunkach gospodarek transformowanych

Autor:
Bogna GAWROŃSKA-NOWAK
Wojciech GRABOWSKI
Katarzyna RZENTARZEWSKA

ISBN: 978-83-7383-533-7

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2011

Liczba stron: 157

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: A-5

EFEKTYWNOŚĆ INTERWENCJI WALUTOWEJ
w warunkach gospodarek transformowanych

Nie ulega wątpliwości, że w ręce Czytelnika trafia książka wartościowa i potrzebna. Problem efektywności interwencji walutowej jest niezmiernie ważny, a o jego aktualności mogliśmy się boleśnie przekonać w ciągu ostatnich kilku lat.
Autorzy w umiejętny sposób wyartykułowali cechy systemów walutowych Słowacji, Rumunii i Turcji, pokazano ich podobieństwa i różnice. Najbliższe nam są doświadczenia Słowacji, która wyprzedziła nas w drodze do euro. Jeżeli znajdziemy się w ERMII, nie wyobrażam sobie, aby polscy decydenci nie sięgnęli po tę książkę. Należy jednak pamiętać, że pod pewnymi względami bardziej przydatne są dla nas doświadczenia Rumunii - tam, podobnie jak w Polsce, obowiązuje kurs płynny. Doświadczenia Turcji, pozornie najdalszej od nas ekonomicznie, geograficznie i kulturowo, też budzą zainteresowanie. Jest ona bowiem dobrym przykładem gospodarki wschodzącej, przy tym jako jedyny z badanych krajów nie była obciążona pozostałościami gospodarki planowej.
Czytelników z dobrym przygotowaniem merytorycznym przyciągnie wysoki poziom prac, niebanalność rozważań, zaawansowane niekiedy metody badawcze, czytelników początkujących zachęci prostota (w najlepszym tego słowa znaczeniu). Nawet o skomplikowanych zagadnieniach Autorzy potrafią pisać w sposób zrozumiały, nie epatują pseudonaukową terminologią.
dr hab. Michał Majsterek

Pliki do pobrania:

25,20 zł

-10%

28,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: