Obniżka! PROJEKT DLA POLSKI <br>Perspektywa lewicowa

Autor:
Janusz REYKOWSKI (red.)

ISBN: 978-83-7383-506-1

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2011

Liczba stron: 177

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: A-5

PROJEKT DLA POLSKI
Perspektywa lewicowa

Tekst ten stara się przedstawić, z lewicowej perspektywy, problemy, przed którymi stoi obecnie nasz kraj. Wszakże owa perspektywa ujęta jest tu inaczej, niż była ujmowana dawniej w programach partii socjalistycznych i socjaldemokratycznych.
ze Wstępu
Witam z uznaniem ten projekt - pierwszą od lat próbę całościowego oglądu, rozpoznania i projektowania naszej rzeczywistości, przedstawioną przez środowisko tzw. instytucjonalnej lewicy. Jest on bogaty, wydaje się prawie kompletny w rejestrze głównych problemów, fragmentami analityczny, pobudza do dyskusji i to jest jego główna zaleta. Dyskusja taka musi być krytyczna, co nie powinno dziwić - niczego bardziej bowiem nam nie trzeba jak wytworzenia procesu dyskusyjnego, w którym projekty będą stale unowocześniane, doskonalone, przekształcane w programy działania. Programy te również powinny być dyskusyjne i procesualne - a nie doktrynalne i schematyczne.z
komentarza prof. Andrzeja Mencwela
W tomie publikują:
Leszek K. Gilejko, Tomasz Goban-Klas, Andrzej Kurz, Aleksander Łukaszewicz, Andrzej Mencwel, Andrzej Romanowski, Janusz Reykowski, Zdzisław Sadowski, Andrzej Walicki, Jerzy J. Wiatr, Piotr Żuk, Krzysztof Janik, Lech Nikolski.

Pliki do pobrania:

22,50 zł

-10%

25,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: