ZMIERZCH TELEWIZJI ?<br>Przemiany medium <br>Antologia

Autor:
wybór, koncepcja i redakcja naukowa
Tomasz BIELAK
Mirosław FILICIAK
Grzegorz PTASZEK

ISBN: 978-83-7383-478-1

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2011

Liczba stron: 370

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: A-5

ZMIERZCH TELEWIZJI ?
Przemiany medium
Antologia

PRZEPRASZAMY NAKŁAD WYCZERPANY

Telewizja nie jest dziś tym samym medium, jakim była przez większą część swojej historii. Nowe kanały dystrybucji treści telewizyjnych - od kanałów satelitarnych i kablowych, przez sprzedaż płyt DVD, po usługi internetowe - sprawiły, że radykalnie zmieniają się praktyki jej oglądania. Coraz częściej to widzowie decydują nie tylko, jakie programy oglądają, ale również, jak, kiedy i gdzie to robią. Zmianom technologii i modeli biznesowych towarzyszy gwałtowna segmentacja widowni oraz pojawienie się odbiorców niszowych, co stawia przed badaczami telewizji nowe wyzwania.
Autorzy zebranych w tej antologii tekstów opisują przemiany modeli funkcjonowania telewizji, analizują nowe zjawiska, od ”złożonych„ seriali telewizyjnych po YouTube, szukając jednocześnie odpowiedzi na pytanie: czym jest dziś telewizja? Przemiany, którym podlega współczesna telewizja, są również tematem zbioru Post-soap. Nowa generacja seriali telewizyjnych a polska widownia.
”Książka Zmierzch telewizji? Przemiany medium. Antologia zawiera teksty wysokiej próby i inspirujące poznawczo, wskazuje możliwe kierunki badań nad współczesną telewizją i jej użytkownikami, opisuje telewizję w szerokiej perspektywie socjokulturowej, historycznej i antropologicznej„.
z recenzji dr hab. Agnieszki Ogonowskiej, prof. UP

W tomie publikują:
Sarah Cardwell, Jan Chipchase, YanQing Cui, Jose van Dijck, Rachel E. Dubrofsky, Jane Feuer, Jostein Gripsrud, Tom Grochowski, Yunghee Jung, Derek Kompare, Armanda Lotz, Jason Mittel, Roberta Pearson, Lynn Spigel,

Pliki do pobrania:
nakład wyczerpany

30 innych produktów w tej samej kategorii: