Obniżka! MIEJSCE I PRZESTRZEŃ <br>Krajobraz w doświadczeniu mieszkańców Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Autor:
Krystian POŁOMSKI

ISBN: 978-83-7383-412-5

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2010

Liczba stron: 186

Uwagi: ksiązka wydana we wspólpracy z Fundacją na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa

Oprawa: miękka

Format: A-5

MIEJSCE I PRZESTRZEŃ
Krajobraz w doświadczeniu mieszkańców Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Krystian Połomski zebrał bardzo bogaty materiał dokumentacyjny, utrwalający ciekawe zjawiska zachodzące w społecznościach lokalnych Bieszczadów. Książka napisana jest z pasją. Autor stara się znaleźć odpowiednie sposoby badania krajobrazu jako kategorii kulturowej, a także pokazać ”miejsce natury w historii„.
Sukces badawczy autora polega między innymi na umiejętności zdobycia zaufania społeczności lokalnej, w której przeprowadzone zostały badania, oparte przede wszystkim na wywiadach z mieszkańcami gminy Lutowiska.
Jerzy Wilkin

Ja wiem? Może ktoś się tutaj przyzwyczaił do tych gór? Może ktoś się nimi hołbuje, ale ja za cholerę nie! Pomimo że dłużej tu już jestem jak tam, ale nienawidzę, nienawidzę po prostu gór. Owszem, popatrzeć na nie, to tak… Ale pojechać tam w swoje strony, to dopiero jest!
(z wypowiedzi mieszkanki Lutowisk)

Praca została nagrodzona w I edycji konkursu ”Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość” w kategorii prac naukowych, popularno-naukowych i innych prezentujących szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi.

26,10 zł

-10%

29,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: