Obniżka! SZTUTOWO / STUTTHOF <br>Gdzieś pomiędzy plażą a obozem

Autor:
Natalia BLOCH
Anna Weronika BRZEZIŃSKA
współpraca
Błażej WARKOCKI, Małgorzata WOSIŃSKA

ISBN: 978-83-7383-657-0

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 179

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: A-5

SZTUTOWO / STUTTHOF
Gdzieś pomiędzy plażą a obozem

Mamy bogatą ofertę. Wszystkie pokoje z łazienką, czajnikiem i szklankami. Telewizor można wypożyczyć, mamy też basen i to bez żadnych dodatkowych opłat, a do tego sprzątanie co drugi dzień. A przez obóz? Omijali nas i będą omijać! Kto chce na urlopie te wszystkie historie słyszeć? Psychiczne obciążenie to nie to, czego szukają turyści.
Jak to jest prowadzić pensjonat dla wczasowiczów przy ulicy Obozowej? Być sprzątaczką w byłym obozie koncentracyjnym? Księdzem w parafii sąsiadującej z miejscem Zagłady?
16 reportaży opowiada o złożonych relacjach i niedookreślonych przestrzeniach pomiędzy byłym KL Stutthof (dziś Muzeum), a miejscowością Sztutowo, starającą się przyciągać turystów nad bałtyckie plaże. O tym, co i jak się pamięta, o czym i dlaczego się zapomina. O pamięci nie tylko Zagłady, ale także wyśiedleń i przesiedleń, PGR-ów i transformacji. O prawie do zmiany. O życiu.


W tomie publikują:
Natalia Bloch, Anna Weronika Brzezińska, Tadeusz Fułek, Kamila Grześkowiak, Kornelia Kajda, Marta Kluszczyńska, Daria Kutkiewicz, Tomasz Michalik Wioleta Pełkowska, Łukasz Posłuszny, Cezary Rosiński, Mikołaj Smykowski, Martyna Szeląg, Błażej Warkocki, Bartosz Wiśniewski, Alicja Wolna, Małgorzata Wosińska.
Pliki do pobrania:

25,56 zł

-10%

28,40 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: