Obniżka! Historia polityczna

Autor:
Antoni Dudek

ISBN: 978-83-67450-66-9 (tward

Miejsce wydania: WARSZAWA

Rok wydania: 2023

Liczba stron: 783

Oprawa: miękka

Format: B5

ISBN 2: 978-83-67450-80-5 (oprawa mk.)

Historia polityczna Polski 1989–2023

Jest to wykład rzetelny, skonstruowany ściśle chronologicznie, bardziej opowiadający niż analizujący. Historia polityczna w ujęciu Autora to historia polityki, która rozgrywa się przede wszystkim na terenie instytucji państwowych i w obrębie klasy politycznej. Głównym podmiotem nie jest więc anonimowe społeczeństwo, obecne w postaci wyników sondaży i głosowań, a niekiedy opisu strajków. Są nim bezpośredni uczestnicy – przede wszystkim  liderzy – gry (walki) politycznej, co nadaje płynności wywodom Antoniego Dudka i podnosi temperaturę narracji.

Prof. dr hab. Andrzej Paczkowski

 

Antoni Dudek jako jeden z pierwszych profesjonalnych badaczy zajął się początkami, a następnie dziejami Trzeciej Rzeczpospolitej. Swój warsztat historyka i politologa wykorzystuje także w najnowszej, opartej na rozległych badaniach, historii politycznej Polski. To najlepszy dziś przewodnik dla wszystkich próbujących zrozumieć nasze dzieje po upadku rządów komunistycznych.

Prof. dr hab. Jerzy Eisler

 

Antoni Dudek – historyk i politolog, profesor nauk humanistycznych. W latach 1989–2014 pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie wykładowca na UKSW w Warszawie. W  latach 2011–2016 członek i ostatni przewodniczący Rady IPN. Autor i współautor wielu książek o historii najnowszej Polski oraz jej systemie politycznym. Publicysta i komentator polityczny, prowadzi na YouTube autorski kanał „Dudek o Historii”.


KSIĄŻKA W TWARDEJ OPRAWIE

Cena za książkę w twardej oprawie 123,9 zł (- rabat 22%)

KSIĄŻKA W MIĘKKIEJ OPRAWIE

Egzemplarze zamówione w księgarni pwn.pl lub przez stronę www. scholar.pl  w przedsprzedaży w dniach 24-29 listopada 2023 zostaną podpisane przez autora (dotyczy zarówno oprawy twardej jak i miękkiej). Egzemplarze zamawiane w dniach 30 listopada - 7 grudnia br. zostaną opatrzone podpisem Autora w miarę jego możliwości czasowych i na wyraźne życzenie klienta wpisane na zamówieniu w miejscu uwagi.

Pliki do pobrania:

65,70 zł

-27%

90,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 innych produktów w tej samej kategorii: