Obniżka! POMIĘDZY TRAUMĄ WOJNY A CODZIENNOŚCIĄ <br> Pamięć zbiorowa mieszkańców górnośląskiej wsi Bojszowy

Autor:
Krzysztof BIERWIACZONEK, Tomasz NAWROCKI

ISBN: 978-83-66470-07-1

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 228

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka, skrzydełka

Format: A-5

POMIĘDZY TRAUMĄ WOJNY A CODZIENNOŚCIĄ
Pamięć zbiorowa mieszkańców górnośląskiej wsi Bojszowy

Krzysztof Bierwiaczonek i Tomasz Nawrocki napisali monografię pamięci lokalnej opartą na rzetelnej metodologicznej podstawie. Ich wybór padł na Bojszowy, wieś na pograniczu Górnego Śląska i Małopolski, której pejzaż w drugiej połowie XX w. przybrał postać zbliżoną bardziej do osady górniczej niż tradycyjnej wsi. (...) W świetle zaprezentowanych statystyk Bojszowy można uznać za wspólnotę reprezentatywną dla Górnego Śląska, ogniskującą i ujawniającą regionalne specyfiki i sprzeczności.
z recenzji wydawniczej prof. Krzysztofa Malickiego


Krzysztof Bierwiaczonek, socjolog, dr hab. , profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się socjologią miasta, przestrzeni, pogranicza i społeczności lokalnych. Opublikował cztery książki, w tym "Społeczne znaczenie miejskich przestrzeni publicznych" (2016) i Miasto, przestrzeń, tożsamość. Studium trzech miast: Gdańsk, Gliwice, Wrocław (2017, razem z M. Dymnicką, K. Kajdanek i T. Nawrockim).

Tomasz Nawrocki, socjolog, dr hab., profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Interesuje się socjologią miasta, przestrzeni, problematyką społeczności górnośląskiej. Napisał m.in.: "Trwanie i zmiana lokalnej społeczności górniczej na Górnym Śląsku" (2006), Rynki, malle i cmentarze. Przestrzeń publiczna miast śląskich w ujęciu socjologicznym" (2012, razem z K. Bierwiaczonkiem i B. Lewicką). Obserwator procesów społecznych dokonujących się na Górnym Śląsku, zafascynowany Indiami i twórczością Jacka Kaczmarskiego.

27,00 zł

-10%

30,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: