Obniżka! MARGINALIZACJA – ujęcie wielowymiarowe<br> Przejawy, skutki, przeciwdziałanie

Autor:
Jadwiga MAZUR, Małgorzata KUĆ

ISBN: 978-83-66470-02-6

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2019

Liczba stron: 200

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: A-5

MARGINALIZACJA – ujęcie wielowymiarowe
Przejawy, skutki, przeciwdziałanie

Jadwiga Mazur, Małgorzata Kuć

Termin „marginalizacja” przyjęty w tytule pracy został zainspirowany pośrednio pracami Z. Baumana wprowadzającego kategorię „ludzi odpadów”. Określenie to jest dość dosadne, trudne do oswojenia, ale jednocześnie staje się klamrą spinającą te sytuacje, w których może się znaleźć każda jednostka i grupa, często z przyczyn niezawinionych, wynikających z mechanizmów funkcjonowania w epoce ponowoczesnej. Patrząc z tej perspektywy, zmarginalizowanym będzie ubogi, bezrobotny, imigrant, uchodźca, kredytobiorca mający problemy ze spłatą kredytu i zagrożony zabraniem mu całego dorobku przez bank, ale i osoba niepełnosprawna czy każdy, kto z różnych przyczyn znalazł się poza nawiasem społecznym, bez względu na pochodzenie, wykształcenie czy status społeczny i ekonomiczny. 

Ze wstępu

 

Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie, czym jest marginalizacja społeczna, a także jak jej przeciwdziałać. Jest wartościowa zarówno ze względu na przytoczone zagadnienia definicyjne, jak i z uwagi na dobre umiejscowienie tematyki w socjologicznej teorii problemów społecznych i kryminologicznej koncepcji profilaktyki społecznej.

dr hab. Eugeniusz Moczuk, prof. PRz

 

Autorki wykazały się erudycją, pracowitością i systematycznością w prezentacji swojej wizji zagadnienia marginalizacji (...). Praca z pewnością wzbogaci wiedzę o marginalizacji potrzebną decydentom, politykom społecznym i politykom miejskim, planistom społecznym i studentom.

dr hab. Krzysztof Czekaj, prof. ndzw. UP

Pliki do pobrania:

27,00 zł

-10%

30,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: