Obniżka! KARIERY AKADEMICKIE KOBIET I MĘŻCZYZN <br> Różne czy podobne?

Autor:
Renata SIEMIEŃSKA (red.)

ISBN: 978-83-7383-867-3

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2019

Liczba stron: 400

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: B-5

KARIERY AKADEMICKIE KOBIET I MĘŻCZYZN
Różne czy podobne?

Renata SIEMIEŃSKA redakcja naukowa

Autorki prezentowanych w książce tekstów pokazują wybrane problemy nierówności i dyskryminacji ze względu na płeć w polskim szkolnictwie wyższym na tle globalnym. W ciekawy sposób analizują m.in.: niski udział kobiet w naukach technicznych i inżynieryjnych w krajach europejskich, mechanizmy marginalizujące kobiety w zawodzie chirurga, niewielki udział kobiet w kadrze uczelni plastycznych, a także przebieg studiów doktoranckich oraz dostęp do grantów badawczych przyznawanych kobietom i mężczyznom przez polskie instytucje. Omawiane aspekty przedstawiają też w perspektywie historycznej oraz dociekają przyczyn zastanego stanu rzeczy.
Przytoczone w książce dane dotyczące sytuacji kobiet w świecie akademickim świadczą o zadziwiającym wręcz utrzymywaniu się od lat pewnych prawidłowości, takich jak wolniejsze kariery mimo relatywnie długiego stażu pracy naukowej czy też nikła obecność na wyższych pozycjach w hierarchii akademickiej.

W tomie publikują:
Anna Domaradzka, Anna Gromada, Liisa Husu, Juta Kawalerowicz, Paula Koskinen, Anna Małkowska, Ilona Matysiak, Renata Siemieńska.

Pliki do pobrania:

37,80 zł

-10%

42,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: