Obniżka! KULTUROWA WIEDZA KOBIET

autor:
Aleksandra HERMAN

ISBN: 978-83-65390-35-6

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2019

Liczba stron: 284

Uwagi: wydanie pierwsze

Oprawa: miękka

Format: B-5

KULTUROWA WIEDZA KOBIET
Transfer międzypokoleniowy w warunkach podwójnej marginalizacji Ukrainek
z mniejszości narodowej w Polsce

Aleksandra Herman doktor socjologii. Adiunktka w Katedrze Socjologii i Antropologii Obyczajów i Prawa w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się problematyką podtrzymywania zróżnicowania kulturowego w wielokulturowych środowiskach lokalnych, kobietami w kulturze i społeczeństwie oraz antropologią ciała. Z zamiłowania badaczka terenowa.

 

Badania a co za tym idzie praca dr Herman mają unikalny charakter. Autorka świadomie uczyniła swoimi informatorkami wyłącznie kobiety. Jest to bardzo ciekawy i trafny wybór perspektywy obrazowania transferu kulturowego, a nawet szerzej spojrzenia na problemy mniejszości, między innymi dlatego, że był on dotąd pomijany, a co najmniej nie uwzględniany w dostatecznym stopniu.

[Z recenzji prof. dr hab. Małgorzaty Fuszary]

Autorka w swojej pracy analizuje skomplikowane, niejednoznaczne i trudno poddające się oglądowi obiektywnemu procesy wytwarzania tożsamości kulturowej. Rozległa wiedza Autorki, jej dojrzałość i samodzielność w dokonywaniu selekcji materiałów, szukaniu powiązań i związków logicznych oraz rozstrzygnięć znaczeniowych, a także wielka uważność i ostrożność w czynieniu sądów sprawia, że tekst czyta się z rosnącym zainteresowaniem, czytelnik zaś odkrywa nowe perspektywy widzenia problemu.

[Z recenzji dr hab. Doroty Misiejuk]

Pliki do pobrania:

30,60 zł

-10%

34,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: