ROLA ŚRODOWISKA W ROZWOJU MAŁEGO DZIECKA <br>Metody badania

Author:
Elżbieta HORNOWSKA
Anna I. BRZEZIŃSKA
Karolina APPELT
Katarzyna KALISZEWSKA-CZEREMSKA

ISBN: 978-83-7383-722-5

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2014

Number of pages: 200

Format: B-5

ROLA ŚRODOWISKA W ROZWOJU MAŁEGO DZIECKA
Metody badania

Przepraszamy, obecnie brak na półce

Kiedy fizyczne otoczenie sprzyja rozwojowi dziecka? Na ile powinno być ono zróżnicowane? Jakie działania rodziców są ważne dla rozwoju dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa? Na te i inne pytania dotyczące czynników rozwoju dziecka znajdzie Czytelnik odpowiedź w prezentowanej monografii.
Przedstawiono w niej wyniki badań, poświęconych rozpoznaniu fizycznych i społecznych stymulatorów i stabilizatorów rozwoju małych dzieci, a także badań dotyczących szczególnej roli dorosłego jako mediatora między dzieckiem a jego otoczeniem, zarówno fizycznym, jak i społecznym. Książkę zamykają rekomendacje dla psychologów, pedagogów, lekarzy, nauczycieli i rodziców, wskazówki i rekomendacje dla praktyki oraz dla przyszłych badań.
Wydawca przestrzega jednak: książka nie jest popularnym poradnikiem dla rodziców; wymaga od nich pewnej dojrzałości i refleksji.

”[…] moja krótka ocena tego przedsięwzięcia: nowatorskie, znakomicie udokumentowane, oddające istotę podejścia badawczego, o które chodzi we współczesnej psychologii rozwojowej: holistyczne (a nie tylko parcjalne), dynamiczne (a nie tylko statyczne), uwzględniające także tzw. diagnozę pozytywną (a nie tylko diagnozę negatywną), w ścisłym związku czynności diagnostycznych z procesem pomagania„.
Z recenzji prof. dr hab. Barbary Bokus

Autorki książki pracują w Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Download:
nakład wyczerpany

30 other products in the same category: