Reduced price! SŁOWA NA MIEDZY PRZYSIADŁY <br>Antologia poetów wsi

Author:
Mariola PLATTE

ISBN: 978-83-7383-570-2

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2012

Number of pages: 274

Format: A-5

SŁOWA NA MIEDZY PRZYSIADŁY
Antologia poetów wsi

Słowa mają siłę sprawczą - to wiemy od dawna. Słowa tworzone na wsi czerpią swą siłę z ziemi. Jak ziemia bywają twarde lub puszyste, lekkie jak wiosenna mgła albo brzemienne jesiennymi nastrojami, wilgotne lub sypkie, pachnące lub niosące w sobie zapach rozkładu. Takie są wiersze zawarte w antologii Słowa na miedzy przysiadły. Poeci czerpiący siłę swych słów z faktu związania emocjonalnego z wsią znajdują się pod bezpośrednim oddziaływaniem pór roku - stąd ich twórczość tak różnorodna, a przez to niezwykle interesująca.
Dwadzieścia jeden sylwetek autorów z kilku pokoleń mieszkańców wsi i tyle samo krótkich wypowiedzi, czym dla poetów oraz ich twórczości jest wieś. Ten przegląd współczesnych postaci odnajdujących się lub zagubionych w bliskości natury dopełnia wybór wierszy każdego z poetów. Te wersy także wskazują na różnorodność nastrojów, w jakich powstawały, stylów poetyckich, doświadczeń życiowych. Wszystkie jednak mają cechę wspólną - moc słów, które sprawiają, że po ich lekturze czujemy się silniejsi...
Mariola Platte

Praca nagrodzona w III edycji konkursu Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość” w kategorii prac prezentujących dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujących inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi oraz ilustrujących przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.
Download:

23,40 zł

-10%

26,00 zł

30 other products in the same category: