Reduced price! Współczesne transformacje instytucji własności. Perspektywa ekonomiczna

Author:
Bartłomiej Biga

ISBN: 978-83-67450-34-8

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2023

Number of pages: 234

Binding: miękka

Format: B5

Współczesne transformacje instytucji własności. Perspektywa ekonomiczna

Fundamentalne znaczenie dzieła wynika nie tylko z jego tematu, lecz także z faktu, że świat doświadcza właśnie wielkiej cywilizacyjnej przemiany (…). Przesilenie to przynosi czwarta rewolucja przemysłowa, z jej niebywałym dynamizmem rozwoju nowych technologii, w tym – wciąż niełatwym do oszacowania – potencjałem sztucznej inteligencji. W takich warunkach jednym z najtrudniejszych wyzwań staje się nie tylko optymalizacja wykorzystywania tych technologii, lecz także wysoce problematyczna kwestia własności samych technologii i ich upowszechniania, zwłaszcza w obszarze własności intelektualnej oraz baz danych i ich przetwarzania.

prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska

 

Książka Bartłomieja Bigi to praca wartościowa i wiele wnosząca do dyskusji nad transformacjami praw własności we współczesnej gospodarce. Takiej pracy w polskiej literaturze przedmiotu brakuje (…). Walorem książki jest interdyscyplinarność opisanych badań i sprawne, często wręcz erudycyjne, poruszanie się autora między różnymi obszarami i poziomami analizy.

prof. dr hab. Łukasz Hardt

 

Bartłomiej Biga – doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, absolwent dwóch kierunków studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim – prawa i administracji – oraz aplikacji adwokackiej w Krakowskiej Izbie Adwokackiej, gdzie został wpisany na listę adwokatów; popularyzator wiedzy ekonomicznej, autor podcastu „Wiedza nieoczywista” (https://bartlomiejbiga.pl). Był zaangażowany w ponad dwadzieścia projektów naukowych i wdrożeniowych jako ekspert z zakresu ekonomicznej analizy prawa.

Download:

34,40 zł

-14%

40,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 other products in the same category: