Reduced price! Wietnam w amerykańskiej strategii równoważenia w regionie Azji Wschodniej w latach 1995-2016

Author:
Barbara Kratiuk

ISBN: 978-83-67450-06-5

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2023

Number of pages: 232

Format: B5

Wietnam w amerykańskiej strategii równoważenia w regionie Azji Wschodniej w latach 1995-2016

Temat podjęty przez autorkę jest bardzo aktualny i ważki pod względem naukowym. Stosunki wietnamsko-amerykańskie pozostają złożone od wielu dekad, a jednocześnie będą one w przyszłości wpływały na stan rywalizacji chińsko- -amerykańskiej w regionie Indo-Pacyfiku. [...] Publikacja jest jedyną pracą o takim ujęciu tematu opublikowaną w języku polskim.

prof. UAM dr hab. Przemysław Osiewicz


Autorka w sposób całościowy i kompetentny przedstawiła regionalną politykę Stanów Zjednoczonych realizowaną w ramach strategii równoważenia. [...] Wartościowe jest przedstawienie ciągłości i zmiany w strategiach USA wobec regionu Azji Południowo-Wschodniej.

prof. UMCS dr hab. Agata Wiktoria Ziętek


Barbara Kratiuk
 – doktor nauk społecznych, pracowniczka Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała także na Albert Ludwig Universitaet we Freiburgu oraz London School of Economics. Miała przyjemność odbyć wykłady na uniwersytetach w Indiach (m.in. Jawaharlal Nehru University), Korei Południowej (Kyungpook National University), Japonii (m.in. Ritsumeikan Asia Pacific University, International Christian University, Waseda University). W latach 2019-2022 prowadziła projekt badający znaczenie Indo-Pacyfiku w stosunkach międzynarodowych sfinansowany ze środków Erasmus+. Jej zainteresowania badawcze obejmują politykę kolonialną i mocarstwową państw, region Azji Południowo-Wschodniej i popkulturę w stosunkach międzynarodowych

Download:

34,40 zł

-14%

40,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 other products in the same category: