Reduced price! Prawo w epoce populizmu

Author:
Piotr Grzebyk (red.)

ISBN: 978-83-66849-89-1

Place of publication: WARSZAWA

Year of publication: 2023

Number of pages: 368

Format: B5

Prawo w epoce populizmu

Monografia powstała jako pokłosie konferencji zorganizowanej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na temat relacji współczesnego populizmu i prawa. Temat ten jest obecnie żywo dyskutowany w globalnej oraz regionalnej nauce prawa, konstytucjonalizmie oraz filozofii
politycznej. Już prawie dwadzieścia lat temu niderlandzki politolog Cas Mudde pisał, że nadchodzi „populistyczny Zeitgeist”. Od tego czasu problem nie stracił nic na znaczeniu, a w Polsce od 2015 roku stał się jednym z głównych problemów szerokiego dyskursu rządów prawa. Dlatego publikacja ma szanse wzbudzić zainteresowanie rozległego środowiska nauk społecznych. 

Tym bardziej że „populizm i prawo” to nie tylko problem akademicki, lecz także ważna część codziennych dyskusji politycznych w Polsce oraz w Europie.

dr Michał Stambulski
Erasmus University Rotterdam, 
Uniwersytet Wrocławski

Niewątpliwym atutem monografii jest przyjęta konwencja metodologiczna.
W rozbudowanym wstępie autorstwa jej Redaktora sformułowano konkretne pytania badawcze, na które odpowiedzieli autorzy poszczególnych rozdziałów. W szczególności podjęto pytania: kto jest uważany za populistę; jakie są metody działania rządów populistycznych; czy populizm jest skuteczny w realizacji założonej polityki, oraz – chyba najbardziej interesujące pytanie Redaktora – „czy programy populistów oraz prowadzone przez nich działania wiążą się z konceptualizacją i implementacją jakiegoś nowego modelu stosunków gospodarczo-społecznych, który to model mógłby zostać potraktowany jako alternatywa dla obowiązującego obecnie modelu liberalnej gospodarki rynkowej?”.

dr hab. Artur Kotowski 

Download:

52,34 zł

-14%

60,86 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 other products in the same category: