Reduced price! Roczniki siedemdziesiąte. Styl życia i wartości inteligencji średniego pokolenia

Author:
Kinga Zawadzka

ISBN: 978-83-66849-63-1

Place of publication: Warszawa

Year of publication: 2023

Number of pages: 235

Binding: miękka ze skrzydełkami

Format: A5

Roczniki siedemdziesiąte. Styl życia i wartości inteligencji średniego pokolenia

Książka wzbogaca naszą wiedzę na temat przemian średniego pokolenia Polaków sytuujących się na przecięciu klasy średniej, wyższej i inteligencji. Przynosi ciekawe ustalenia i dostarcza przy okazji bogaty materiał do namysłu nad trudnością kulturowej klasyfikacji członków tej grupy oraz niepewnością, jakiej doświadczają oni w odniesieniu do własnej pozycji społecznej mimo zdecydowanych poglądów na życie zawodowe, wychowanie dzieci, wybór kuchni czy cel wakacyjnych podróży.

dr hab. Piotr Kulas, prof. UW

 

Autorka zastanawia się nad tym, co różni nowych inteligentów (…) wykonujących zawody profesjonalistów i menadżerów od pokolenia ich rodziców oraz do jakiego stopnia postawy, styl życia i system wartości tej kategorii społecznej można nadal tłumaczyć językiem dawnej polskiej inteligencji, a do jakiego językiem klasy średniej w rozumieniu zachodnim, a także co łączy, a co różni profesjonalistów i menadżerów w Polsce i na Zachodzie?

dr hab. Dorota Mroczkowska

 

Kinga Zawadzka, doktor nauk społecznych, adiunktka w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN w Warszawie. Zajmuje się badaniami struktury społecznej i stylów życia.

Download:

34,40 zł

-14%

40,00 zł

klikając
w koszyk
zyskujesz
rabat

30 other products in the same category: