Obniżka! PSYCHOPATOLOGIA <br>seria Wykłady z Psychologii, t. 15

Autor:
Lidia CIERPIAŁKOWSKA

ISBN: 978-83-7383-284-8

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 517

Uwagi: wydanie trzecie, XV dodruk

Oprawa: miękka

Format: B-5

PSYCHOPATOLOGIA
seria Wykłady z Psychologii, t. 15

Książka jest pierwszym w literaturze polskiej (pomijając tłumaczenia) systematycznym wykładem psychopatologii - dyscypliny łączącej psychologiczne, biologiczne i medyczne modele teoretyczne i badania nad zaburzeniami psychicznymi. W odróżnieniu od podręczników amerykańskich uwzględnia międzynarodową, obowiązującą w Polsce klasyfikację zaburzeń psychicznych ICD-10 (WHO, 1992), co ma duże znaczenie praktyczne.

Lidia Cierpiałkowska wyczerpująco przedstawiła fundamentalne zagadnienia psychopatologii. Od teorii wyjaśniających zaburzenia psychiczne przez postępowanie diagnostyczne do zagadnień szczegółowych. Wśród nich wiele miejsca poświęciła zaburzeniom na tle organicznym, zaburzeniom spowodowanym używaniem substancji psychoaktywnych, zaburzeniom afektywnym, schizofrenii, zaburzeniom seksualnym, nerwicowym, zaburzeniom dysocjacyjnym i zespołom zaburzeń pod postacią somatyczną.

Książka jest podręcznikiem akademickim kierowanym przede wszystkim do studentów psychologii, medycyny i pedagogiki oraz do osób profesjonalnie zajmujących się badaniami i terapią zaburzeń psychicznych, które zdają się być wielkim problemem współczesności.

50,40 zł

-10%

56,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: