Obniżka! FILOZOFIA, MARKSIZM, SOCJALIZM

Autor:
KOCHAN Jerzy

ISBN: 978-83-66470-63-7

Miejsce wydania: Warszawa

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 314

Oprawa: miękka, klejona

Format: B5

FILOZOFIA, MARKSIZM, SOCJALIZM
Studia, szkice, polemiki

Książka składa się z samodzielnych prac, artykułów i rozpraw, powstałych w ostatnich latach i różniących się gatunkowo. Czytelnik może czytać zamieszczone tu teksty w dowolnej kolejności zależnie od nastroju wybierać z oferowanego zestawu te dłuższe, trudniejsze i wymagające maksymalnej koncentracji, bądź teksty lżejsze, bliższe problematyce dnia dzisiejszego […].

Jerzy Kochan uważa, że projekt socjalistyczny jest wciąż aktualny i że na horyzoncie dziejów nie pojawiła się inna realistyczna alternatywa dla kapitalizmu, zaś teza Fukuyamy o „końcu historii” zupełnie się skompromitowała. Zarazem jednak twierdzi, że drogi realizacji projektu socjalistycznego są nader skomplikowane i zaskakujące, dlatego też potrzebują filozoficznego rozsupłania, wyjaśnienia, zrozumienia i bacznej obserwacji. […] Rozważania Autora inspirują do pytań: Czy socjalizm jest jeszcze aktualny? Czy upadek ZSRR to koniec socjalizmu? Czy niezwykły rozwój ekonomiczny Chińskiej Republiki Ludowej to aktualizacja perspektywy socjalizmu? A może to Bernie Sanders w USA oznacza „nowy początek”?

dr hab. Halina Walentowicz, prof. ucz.                               

Jerzy Kochan – filozof, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego w Instytucie Filozofii i Kognitywistyki, absolwent historii i filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor wielu prac z zakresu filozofii, dialektycznego materializmu historycznego, alterglobalizmu, filozofii kultury, w tym książek: Wolność i interpelacja (2003), Życie codzienne w matriksie (2007), Studia z teorii klas społecznych (2011), Socjalizm (2013), De non existentia dei czyli o nieistnieniu boga (2015). Prezes Stowarzyszenia Marksistów Polskich, redaktor naczelny czasopisma filozoficznego Nowa Krytyka ( www.nowakrytyka.pl). Pisuje i publikuje wiersze.

Pliki do pobrania:

32,40 zł

-10%

36,00 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii: